Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ayvacık’ta Kaçak Faciası: 4 Ölü

Ayvacık’ta Kaçak Faciası: 4 Ölü
Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi Ahmetçealtı Mevkisi açıklarında alabora olan fiber teknedeki 13 yabancı uyruklu kaçaktan 4’ü yaşamını yitirdi, 9’u kurtarıldı.

 

 
Bugün sabah saatlerinde Afganistan uyruklu 13 kaçak, Ayvacık İlçesi Ahmetçealtı sahilinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek için fiber tekneyle denize açıldı. Kıyıdan yaklaşık 200 metre açıldıktan sonra olumsuz hava koşulları nedeniyle tekne alabora oldu. Bölgede avlanan balıkçılar, durumu farkedip, Sahil Güvenliğe bildirdi. Olay yerine sevk edilen Sahil Güvenlik ekipleri, 1’i bebek, 2’si çocuk ve 1’i kadın olmak üzere toplam 4 kişinin cesetlerine ulaştı. 8 kişi ise sağ olarak kurtarıldı.
 
Sahil Güvenlik botuna alınıp, Küçükkuyu Beldesi rıhtımına getirilen kaçakların, ilk tedavileri burada hazır bekletilen ambulanslarda yapıldı. Durumu ağır olduğu belirlenen 2 kadın, Ayvacık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kurtarılan kaçakların ifadelerinden 1 kişinin kayıp olduğu belirlendi. Bunun üzerine arama-kurtarma çalışmalarına daha da ağırlık verildi. 14 yaşındaki Salih Abbasi de bitkin halde suda bulunup, Küçükkuyu’ya getirildi.
 
 

Yayın Tarihi : 15.01.2016 : 15:26

Etiketler : Ayvacıkta    Kaçak    Faciası    Ölü    -    Yeniden    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8717
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN