Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Malatya’da Toprağa Verildi

Malatya’da Toprağa Verildi
Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin Emniyet Amirliği ve Lojmanlara düzenlediği bombalı saldırıda yaşamını yitiren polis eşi 31 yaşındaki Esra Başaran, memleketi Malatya’nın Doğanşehir İlçesi’nde gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı. 

 

Polis memuru Cengiz Başaran ile 2 yaşındaki oğlu Yiğit Başaran’ın yaralandığı saldırıda yaşamını yitiren Esra Başaran için ilçedeki Merkez Camisi’nde cuma namazı sonrası cenaze namazı kılındı. Başaran’ın Türk bayrağını sarılı tabutunun başında polis memurları bekledi. Cenaze namazına Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık ile Mustafa Şahin, Doğanşehir Kaymakamı Memiş İnan, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Kırçuval, Başaran’ın yakınları ve binlerce vatandaş katıldı. Cenazeye katılanlar, cami avlusu yetersiz kalınca sokağa taştı. 
 
KAYINVALİDE AĞITLAR YAKTI
 
Esra Başaran’ın annesi Sümbül ile babası Gazi Köse ile kayınvalidesi Emine Başaran tabuta sarılarak ağıtlar yaktı. Gelininin, düğününün ardından ikinci kez gelinlik giydiğini söyleyen Emine Başaran, "Sen ölmeyeydin, ben öleydim. Ben şimdi kuzuna ne diyeceğim. Seni soranlara ne diyeceğim" diyerek ağıtlar yaktı.
 
’VATAN SAĞOLSUN DEMEYECEĞİM’
 
Kayınvalide Emine Başaran, Ak Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın taziyede bulunması sırasında tüm milletvekillerine tepki göstererek, "Onlar için vatan sağ olsun demeyeceğim. Onlar kaç tane anneleri yaktı kül ettiler, hepimizi yaktılar. Ben ulaşamıyorum onlara, siz ulaşın söyleyin" diye ağladı.
 
Esra Köse Başaranın kardeşi Erol Köse de, defalarca ablasının tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.
 
İl Müftüsü Ümit Çimen’in kıldırdığı cenaze namazı sonrası Başaran’ın naaşı Günedoğru Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.
 
Çınar Kaymakamlığı’nda memur olan Esra Köse Başaran’ın yaklaşık 7 yıldır Diyarbakır’da görev yaptığı kaydedildi. Başaran’ın eşi Cengiz Başaran’ın ise Diyarbakır merkeze tayininin çıkmasına rağmen, Çınar ilçesinde kaldığı belirtildi.

Yayın Tarihi : 15.01.2016 : 14:49

Etiketler : Bombalı    Saldırıda    Ölen    Polis    Eşi    Esra    Malatyada    Toprağa    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4189
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN