Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uşak’ta ’Paralel Yapı’ Operasyonu: 4 Tutuklama

Uşak’ta ’Paralel Yapı’ Operasyonu: 4 Tutuklama
Uşak merkezli olarak 5 kentte düzenlenen ’Paralel devlet yapılanması’ operasyonunda gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 9 zanlıdan 4’ü tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

 
Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü ’Paralel devlet yapılanması’na yönelik soruşturma kapsamında geçen salı günü üçüncü dalga operasyon yapıldı. Uşak merkezli İzmir, Antalya, Mersin ve Adıyaman’da polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Uşak’ta A.G., F.K., İ.G., İ.T. ve H.H.D, Antalya’da K.B. Mersin’de A.Y. Adıyaman’da S.K. ve İzmir’de ise M.A.G. adlı zanlılar yakalandı.
 
Örgüte finans sağlanması iddiasıyla gözaltına alınan şüphelilerin arasında maliye memuru, emekli astsubay, muhasebeci ve öğretmenlerin de bulunduğu belirtildi. Zanlılar, emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından, dün sabah adliyeye sevk edildi. 9 zanlı yaklaşık 18 saat süren savcılık ifadelerinin ardından tutuklanmaları talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Zanlılardan M.A.G., S.K., A.G. ve A.Y. tutuklandı, F.K., İ.G., İ.T., H.H.D. ve K.B. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
TUTUKLU SAYISI 9’A ÇIKTI
 
Geçen 14 Ekim ve 17 Kasım’da kentte gerçekleştirilen iki ayrı operasyonda, 31 kişi gözaltına alındı. Operasyonun birinci dalgasında şüphelilerden; 2011 Genel Seçimleri’nde AK Parti Uşak 3’üncü sıra milletvekili adayı olan ve bir dönem Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hazim Sesli, kardeşi Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkan Yardımcısı işadamı Mehmet Sesli, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, işadamı Barış Altınordu ve eğitimci Mehmet Dorum’un aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı. Üçüncü dalga operasyonun ardından tutuklu sayısı 9’a ulaştı.

Yayın Tarihi : 15.01.2016 : 13:46

Etiketler : Uşakta    paralel    Yapı    Operasyonu    Şüphelilerinden    ü    Tutuklandı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7966
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN