Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


18 Gündür İz Yok

18 Gündür İz Yok
Tokat’ın Reşadiye İlçesi’nde geçen 29 Aralık’ta ortadan kaybolan komşu çocukları 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı ve 8 yaşındaki Bayram Erol, 18 gündür yapılan tüm çalışmalara rağmen bulunamadı.

 

Reşadiye’nin Çermik Mahallesi’nde oturan Adile ve Ömer Erol çiftçinin çocukları Bayram ile komşuları Nafize ve İbrahim Taşçı çiftinin çocukları Dursun Kağan, geçen 29 Aralık günü saat 09.00’da evlerinden oynamak için dışarı çıktı. 2 çocuk evlerine dönmeyince, AFAD ve jandarma ekiplerinin de katılımıyla günlerce arama çalışması yapıldı. Ancak çocuklar aradan geçen 18 güne rağmen bulunamadı.
 
ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
 
Günlerce Kelkit Çayı üzerindeki aramaların sonuç vermemesi üzerine ağırlık kazanan kaçırılma ihtimaline karşı Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü’nden görevlendirilen özel ekip ilçede çalışmalarını sürdürüyor. 4 kişilik özel ekip başta kayıp çocukların ailesi ve yakınları olmak üzere çok sayıda kişinin ifadesine başvurdu. Emniyete gelen tüm ihbarları değerlendiren ekipler, çocukların izini bulmak için titiz bir çalışma yürütüyor.
 
’BİR KANITA ULAŞMIŞ DEĞİLİZ’
 
Vali Cevdet Can’ı makamında ziyaret eden AK Parti Grup Başkanvekili Tokat Milletvekili olan Coşkun Çakır, çocukların kaybolması ile ilgili çok yönlü bir soruşturmanın yürüdüğünü söyleyerek, "Son derece özel bir grup çok sıkı bir çalışma yürütüyor. Çünkü şu anda biz artık başka ihtimalleri de değerlendiriyoruz. Yani öldürülme, kaçırılma. Çünkü biz biliyorsunuz ilk günler ağırlıklı olarak Kelkit Çayı’na yoğunlaştık. Çünkü elimizdeki veriler ve görüntüler ona ilişkindi" dedi.
 
Bugün bir gazetede çocuklara ait bir ayakkabının bulunduğu yönündeki haberin hatırlatılması üzerine Coşkun, "Bize inanılmaz ihbarlar geliyor. Örnveğin ’Hocam bize bir 500 bin verin işte bulalım’ diyenler var. İnsani bir faaliyet yapıyoruz bu gibi şeylere itibar etmememiz lazım. Adam yurt dışından arıyor, rüyasında ’kumların orada gördüm’ diyor. Böyle bir iş olur mu, ciddi bir iş yapıyoruz, arama yapıyoruz. Dalgıçlar, köpekler, jandarma, özel arama kurtarma ekipleri var. Yani cincilerle mincilerle uğraşmaya başladık arkadaşlar. Aileler var, o insanlara bir ümit veriyorsunuz. ’Rüyamda gördüm’ diyerek o insanların duyguları ile oynayabilir misiniz. Çok hoş bir durum değil. Ben hala ümidimi korumak istiyorum, inşallah canlı ulaşırız. Ama geçen her gün bu ümidimizi azalttığı bir gerçek. Keşke somut bir şey bulsak. Bir ayakkabı, elbise bulsak, onun üzerine gitsek. Şu ana kadar ulaşabildiğimiz elle tutulur gözle görülür herhangi bir kanıta ulaşabilmiş değiliz" ifadelerini kullandı.
 
Vali Cevdet Can ise her ihtimalin değerlendirildiğini dile getirdi.

Yayın Tarihi : 15.01.2016 : 13:18

Etiketler : Tokat    Kayıp    Çocuklardan    Gündür    İz    Yok    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4846
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN