Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Nazım Hikmet Karşıyaka’da Şiirle Anıldı

Nazım Hikmet Karşıyaka’da Şiirle Anıldı
Büyük şair Nazım Hikmet, doğumunun 114. yılında, Karşıyaka’da şiirlerle anıldı. Girne’deki anıtı başında düzenlenen etkinlikte şiirler okundu, barış güvercinleri uçuruldu.

 

 
Karşıyaka Belediyesi tarafından gerçekleştirilen anma törenine Karşıyaka Belediye Başkanvekili Muammer Gezginci, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, şairler, yazarlar ve Nazım Hikmet’i sevenler katıldı. Şair Cevdet Yüceer Nazım Hikmet’in şiirlerini okurken duygu dolu yorumları ile vatandaşlardan alkış topladı. Şair, Yazar Veysel Çolak konuşmasında Nazım Hikmet’in bir okul olduğunu ve herkesin buradan öğrenecek bir şeyleri olduğunu söyledi. Yazar Hüseyin Yurttaş da konuşmasında Nazım Hikmet’in yaşamından kısa hikayeler anlattı. Girne’deki Nazım Hikmet heykeline karanfiller bırakan katılımcılar, barış dilekleri ile güvercinler uçurdu.
 
Belediye Başkanvekili Muammer Gezginci “Nazım Hikmet yapıtları kadar memleket sevgisi, barıştan yana oluşu, savaşsız ve sömürüsüz bir dünya için verdiği mücadele ile gönüllerde taht kurdu. Barış, aşk, demokrasi, kadın hakları gibi konulara evrensel bakış açısında olanların yolu mutlaka Nazım Hikmet ile buluşur. O, bize hala umut vermeyi sürdürüyor" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 15.01.2016 : 13:17

Etiketler : Nazım    Hikmet    Karşıyakada    Şiirle    Anıldı    Bölge   


Yorumlar

9218
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN