Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''1480 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı''

''1480 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı''
Yüksek basıncın etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi’nde yoğun kar yağışı nedeniyle 1480 yerleşim biriminin merkezlerle bağlantısı kesildi.

 

Erzurum’da dün öğle saatlerinde başlayan ve 3 saatte 30 santimi geçen kar yağışının ardından 794 yerleşim biriminin yolu kardan kapandı. Ulaşımın güçlükle sağlandığı bölgede, yağışlı havanın gitmesi ve açan güneş kartpostallık görüntüler oluşturdu. Kar yağışının etkili olduğu Ağrı’da 315, Kars’ta 119, Erzincan’da 112, Muş’ta 105 ve Ardahan’da 35 olmak üzere toplam 1480 yerleşim biriminin merkezlerle olan ulaşım bağlantısı koptu.
 
Kar kalınlıkları Ağrı’da 34, Erzurum’da 33, Ardahan ve Kars’ta 18 santime ulaştı. Gecenin en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Kars’ta 10, Erzurum’da 9, Ağrı ve Ardahan’da 5, Muş’ta 3, Erzincan’da 2 dereceyi buldu. Erzurum’da Büyükşehir Belediyesi, illerde özel idare ekipleri kardan kapanan mahalle ve köylerin yolunu açmak için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor.
 
Meteoroloji 12’nci Bölge Müdürlüğü yetkilileri, bölgenin alçak basıncın etkisinden çıkarak yüksek basıncın etkisi altına girdiğini bildirdi. Kar yağışının ardından hava sıcaklığında 5 derecelik düşüş yaşanacağını belirten yetkililer Pazartesi gününden itibaren yeniden kar yağışı beklendiğini söyledi.

Yayın Tarihi : 15.01.2016 : 13:02

Etiketler : Doğuda    Beyaz    Esaret    Köy    Yolu    Ulaşıma    Kapandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1103
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN