Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Okul İçinde ’Matematik Sokağı’ Açıldı

Okul İçinde ’Matematik Sokağı’ Açıldı
Kars’ın Arpaçay İlçesi’ndeki 3 Kasım Yatılı Bölge Ortaokulu’nun koridorlarında ’yerim seni matematik’ sloganıyla, şekil ve şemalarla dolu olan ’Matematik Sokağı’ hizmete açıldı. Proje ile öğrencilerin korkulu rüyası olan matematik dersinin sevdirilmesi amaçlanıyor.

 

Arpaçay’daki TEOG sınavlarında başarının artırılması için Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kurulan Proje Ofisinde bir araya gelen Matematik öğretmenleri, öğrencilere bu dersi sevdirmek için proje geliştirdi. Öğretmen Melda Sezer tarafından hazırlanan ’Yerim Seni Matematik’ projesi Kaymakam Lokman Önder, İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Avcı, 3 Kasım YBO Müdürü Fettah Yağışan’ın da destekleriyle okulun matematik öğretmenleri Kamerşah Karacan, M. Furkan Sarıarslan, İlker Deniz Türk ve Müjdat Karadağ tarafından hayata geçirildi.
 
Matematik Sokağı’nın açılışı Kaymakam Lokman Önder ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Avcı tarafından yapıldı. Projeye emek veren öğretmenler öğrencilerle velilere koridoru gezdirerek şekil ve şemalar hakkında bilgi verdi. Matematik sokağında öğrenciler, ’sek sek’ oyunlarıyla da renklendirilen renkli şekiller üzerinde öğrendiklerini anlatmaya başladı. Matematik dersini sevmediklerini, bugüne kadar ’canavar’ olarak gördüklerini belirten öğrenciler, artık bu dersi çok sevdiklerini ve daha da başarılı olacaklarını ifade etti. Öğrenciler son olarak hep bir ağızdan ’Matematik öcü değil, biz matematiği çok seviyoruz’ diye bağırdı.
 
PİLOT UYGULAMA
 
Kaymakam Lokman Önder matematik sokağı ile ilgili olarak şunları söyledi:
 
"TEOG sınavlarında sonuçları değerlendirdikten sonra öğrencilerin matematik sorularındaki eksiğini nasıl daha iyi hale getirebiliriz düşüncesinden hareketle bu projeyi geliştirdik. 3 Kasım YBO’yu pilot okul olarak seçtik ve burada Matematik Sokağı oluşturduk. Öğrencilerin matematiğe olan sevgi ve ilgilerini daha artırmayı, eğitimde Arpaçay’ı bir marka yapmayı hedefliyoruz. Bu projeyle daha iyi sonuç alacağımıza inanıyoruz. Matematikle ilgili klasik yöntemlerde ciddi bir başarı sağlanamayınca alternatif yöntemleri denemek istedik. Öğrencilerimizin hayatında bir nebze olsun değişiklik olabilirse, matematikteki başarıyı artırabilirsek bu bizi daha mutlu edecektir."

Yayın Tarihi : 15.01.2016 : 12:22

Etiketler : Okul    İçinde    matematik    Sokağı    Açıldı    Eğitim    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6592
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN