Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


9 Yıl Sonra Gelen Böbrekle Kurtuldu

9 Yıl Sonra Gelen Böbrekle Kurtuldu
Çanakkale’de, 9 yıldır diyaliz hastası olan 67 yaşındaki Engin Bilen, böbrek nakliyle sağlığına kavuştu.

 

 
Çanakkale’de oturan evli, bir çocuk, bir torun sahibi Engin Bilen, 9 yıl önce böbrek yetmezliğine yakalandı. Diyalize bağlı olarak yaşayan Bilen’e doktorlar böbrek nakli yapılmasına karar verdi. İstanbul, Bursa ve İzmir’de özel hastanelerin yanı sıra üniversite hastanelerin kapısını çalan Bilen’e, nakil bekleyenlerin sayısı fazla olduğu için sıra bir türlü gelmedi. Umutla bekleyen Bilen’e son olarak 6 ay önce başvurduğu Kepez Beldesi’ndeki ÇOMÜ Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nden geçen 11 Ocak’ta sevindiren haber geldi. Ertesi gün eşi Nafiye Bilen (67) ile hastaneye giden Engin Bilen’e Bursa Çekirge Devlet Hastanesi’nden getirilen uygun böbrek, Yrd. Doç. Dr. Faruk Özkul ve ekibi tarafından başarılı bir ameliyata nakledildi.
 
Sağlığına kavuşan Bilen’in durumu hakkında bilgi veren Yardımcı Doç. Dr. Serkan Bakırdöğen, "Son dönemde böbrek yetmezliği gelişmesinden dolayı hemodiyalize girmeye başlamış. Kendisi 9 yıldır haftada 3 seans hemodiyalize giriyordu. Böbrek çıktıktan sonra biz kan değerleri uygun olan adaylarımızı çağırdık. Daha sonra adaylardan kan gönderildi. Gelen sonuçlardan Engin Bilen’in kanı böbrek nakli için uygundu. Hemen hastamıza bilgi verdik. Daha sonra da operasyona alındı. Operasyon gayet başarılı geçti. Hastamızı organ transplantasyon merkezimize getirdik. Takip ve tedavilerini yapıyoruz. Tedavi de olumlu gidiyor. Hastamızda gayet sağlıklı. Her geçen gün biraz daha düzeliyor" diye konuştu.
 
Engin Bilen ise doktorlarına teşekkür edip, "Artık istediğim kadar su içebiliyorum. Önceden su içmek için belli bir ölçü vardı. O ölçülerin dışına çıkamıyordum. Şu an hiçbir şikayetim yok" diye konuştu. Nafiye Bilen de eşinin sağlığına kavuşması nedeniyle mutlu olduklarını söyledi.

Yayın Tarihi : 14.01.2016 : 19:59

Etiketler : Yıl    Sonra    Gelen    Böbrekle    Sağlığına    Kavuştu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5346
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN