Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Polise Müebbet Hapis

Polise Müebbet Hapis
Manisa’da, evli olduğunu gizleyerek nişanlandığı kendisi gibi polis memuru olan 38 yaşındaki Gülay Memiş’i çıkan tartışmada ensesinden tabancayla vurup öldüren tutuklu sanık Beytullah Türkyılmaz’a müebbet hapis cezası verildi.

 

Manisa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına, kasten adam öldürme suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılması istenen tutuklu sanık Beytullah Türkyılmaz ve Gülay Memiş’in emekli polis olan babası Ali İhsan Memiş, annesi Hatice Memiş, oğlu Mehmet Biçiçi ile erkek kardeşi Yasin Memiş de katıldı. Sanık Türkyılmaz’ın avukat Nuri Türkan ile Gülay Memiş’in ailesinin avukatı İshak İmam’ın da hazır bulunduğu duruşmayı, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyesi kadınlar da izledi.
 
AİLEDEN ÖZÜR DİLEDİ
 
Sanık Beytullah Türkyılmaz, duruşmada iki sayfalık savunmasını okudu. Gülay Memiş’in ailesinden özür dileyen Türkyılmaz, "En temel hak insanın yaşam hakkıdır. Bu yaşam hakkı ne olursa olsun kimsenin elinden alınamaz. Ben bir hata işledim. Bu hatamı da biliyorum. Ailesinden özür diliyorum. Maddi ve manevi olarak her zaman Gülay Memiş’in ailesinin yanındayım. Ben Gülay’ı çok sevmiştim" dedi.
 
CEZA İNDİRİMİ UYGULANMADI
 
Türkyılmaz’ın avukatı Nuri Türkan, sanığının iyi hal indiriminden yararlanması talebinde buldu. Son savunmaların yapılmasının ardından hakim karar için 15 dakikalık ara verdi. Aranın ardından tutuklu sanık Beytullah Türkyılmaz, ceza indirim talepleri reddedilerek ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
 
Duruşma öncesi yaptıkları basın açıklamasında sanığa ceza indirimi uygulanmamasını isteyen Kadın Cinayetlerini Önleyeceğiz Platformu üyeleri de kararı memnuniyetle karşıladı.
 
ENSESİNDEN VURMUŞTU
 
İzmir’de görevli olan Beytullah Türkyılmaz, evli olduğunu gizleyerek Manisa Trafik Tescil Müdürlüğü’nde görevli polis memuru bir çocuk annesi Gülay Memiş ile nişanlanmıştı. Geçen 28 Ağustos gecesi, Gülay Memiş’in Manisa’daki evinde ikili arasında çıkan tartışmada, Türkyılmaz, tabancayla ensesine ateş ederek öldürmüştü.

Yayın Tarihi : 14.01.2016 : 19:01

Etiketler : Meslektaşı    Olan    Nişanlısını    Öldüren    Polise    Müebbet    Hapis    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6038
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN