Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Büyükşehir Memurunda Toplu Sözleşme Sevinci

Büyükşehir Memurunda Toplu Sözleşme Sevinci
İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESHOT Genel Müdürlüğü ve İZSU Genel Müdürlüğü’nde çalışan 6 bin memuru kapsıyan toplu sözleşme imzalandı. Memurların 2015’te maaşlarının yanısıra toplu sözleşmeye göre 775 TL aldıkları ek ödeme 2016’nın ilk altı ayında 843 TL 46 kuruş, ikinci altı ayı ise 878 TL 49 kuruşa yükseldi.

 

 
Büyükşehir Belediyesi, ESHOT ve İZSU’da bugüne kadar toplu sözleşme masasına oturan Tüm Bel-Sen, üye çoğunluğunu kaybedince toplu iş sözleşmesi yapma yetkisi Yerel-Sen’e geçti. Yerel sen ile belediye bürokratları arasında yapılan görüşmeler sonucunda anlaşmaya varıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Yerel Sen Genel Başkanı Doğan Koç ve İzmir Şube Başkanı Hakan Kıran ile sözleşmeyi imzaladı. Yeni sözleşmeye göre 2015 yılında 775 TL ek ödeme alan memurlar 2016 yılının ilk altı ayında 843 TL 76 kuruş, ikinci altı ayında 878,49 kuruş ek ödeme alacaklar. İtfaiyecilere ise 890 TL ek ödeme yapılacak. Bunun yanısıra bazı sosyal haklar da toplu sözleşmede yer buldu.
 
Toplu sözleşmenin imzalanmasında sonra Büyükşehir Belediye binası önünde toplanan sendikalı memurlara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yasanın kendilerine verdiği olanaklar çerçevesinde maksimum iyileştirmeyi yaptıklarını ve sözleşmeyi imzaladıklarını söyledi. Yerel Sen Genel Başkanı Doğan Koç ise sendika rekabetine dikkat çekerek “Bize ’sendika kuramazsınız’ demişlerdi, kurduk. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde toplu sözleşme yapamazsınız demişlerdi, yaptık" dedi. Konuşmaların ardından sendikacılar Başkan Kocaoğlu’na teşekkür için bir buket çiçek verdi.
 
 

Yayın Tarihi : 14.01.2016 : 17:41

Etiketler : Büyükşehir    Memurunda    Toplu    Sözleşme    Sevinci    Bölge   


Yorumlar

2053




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN