Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ruh Halinin Araştırılması İstendi

Ruh Halinin Araştırılması İstendi
Samsun’da 29 yaşındaki baldızı Hatice Şahin’i tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla müebbet hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan polis memuru 42 yaşındaki Erdoğan Kara, bugünkü duruşmada, olaydan önceki ruh halinin araştırılması için A.K. adlı arkadaşının tanık olarak dinlenmesini istedi. Mahkeme heyeti bu isteği reddetti.

 

Olay yaklaşık 4 ay önce merkez Canik İlçesi’nde meydana geldi. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Erdoğan Kara’nın eşi 30 yaşındaki S.K., ailevi nedenlerden dolayı evi terk ederek Samsun’da yaşıyan ablası Hatice Şahin’in yanına yerleşti. Olay günü Erdoğan Kara, Kocaeli’den Samsun’a gelerek baldızının evine gidip eşiyle tartışmaya başlayınca, araya baldızı girdi.
 
Hatice Şahin ile tartışmaya başlayan polis memuru üzerinde bulunan tabancasıyla ateş ederek 2 çocuk annesi Şahin’i vurdu. Şahin olay yerinde hayatını kaybetti. Daha sonra kaçan ve Çorum’da meslektaşları tarafından yakalanıp Samsun’a getirilen Erdoğan Kara, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde baldızı Hatice Şahin’i kasten öldürmek suçundan müebbet hapis cezasıyla yargılanan Erdoğan Kara, bugünkü duruşmada hazır bulundu. Kara, mahkeme heyetine verdiği ifadesinde, "Eşimle barışmak için devreye arkadaşlarımı soktum. Arkadaşlarım eşimle görüştükten sonra bana, ’Senin işin tamam git eşini al gel’ dediler. Arkadaşlarımdan A.K. gelirken ki ruh halimi çok iyi bilir. Umutla gelmiştim. Ruh halimin araştırılması için arkadaşım A.K.’nin tanık olarak dinlenmesini istiyorum. Evimi ve yuvamı kurtarmak için olumlu ve art niyetsiz düşüncelerle Samsun’a geldim. Benim kasti bir düşüncem yoktu. Aile birliğimi sağlamak için çaba sarfettim. Bu olay istemim dışında meydana gelen bir olaydır. Tahliyemi istiyorum" dedi.
 
İfadenin ardından mahkeme heyeti tutuklu sanığın tanık dinlenmesi isteğini reddedip tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. 
 
 

Yayın Tarihi : 14.01.2016 : 16:08

Etiketler : Baldızını    Öldüren    Polis    Memuru    Mahkemeden    Ruh    Halinin    Araştırılmasını    İstedi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8259
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN