Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Görme Engellilere Kitap Okudular

Görme Engellilere Kitap Okudular
Amasya Üniversitesi öğrencileri, Altı Nokta Körler Derneği üyelerini Merkez Kütüphanesi’nde ağırlayarak kitap okudu.

 

Amasya Üniversitesi Gönüllülük Kulübü öncülüğünde yapılan etkinlikte farklı bölüm ve programlardan öğrenciler görme engellilere kitap okudu. Okunan kitapları büyük bir ilgiyle dinleyen Altı Nokta Körler Derneği üyeleri, üniversitesinin ve gençlerin duyarlılıklarından dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Kitap okuma etkinliğine katılıp bir süre görme engelli vatandaşlarla sohbet eden Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, üniversite olarak sivil toplum örgütleriyle işbirliğini önemsediklerini söyledi. Prof. Dr. Orbay, üniversitede her türlü engelli grubuna yönelik projeler üretilip etkinlikler yapıldığını, toplumda farkındalık oluşturma noktasında Amasya Üniversitesi’nin üzerine düşeni yapma gayreti içerisinde olduğunu dile getirdi.
 
Amasya Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Musa Demiryarar ise, "Beyaz bastonlarımız bizim gözümüz gibidir. Görme engelli kişilerin sorunlarına çözüm yolları aranmaktadır. Bu konuda toplum olarak bilincin artması, kamu, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin üzerine düşeni yapmasıyla engellilerin topluma katılması ve bütünleşmesi kolaylaşacak ve yaşam kaliteleri artacaktır’’ dedi.
 
Kitap okuyan öğrencilerden Şura Kuyucak, "Görme engelli arkadaşlarımızla empati kurarak okuyorum. Onların yerine kendimi koyduğumda görme engelli bir birey olsaydım bana nasıl kitap okunmasını isterdim fikrinden yola çıkarak seçtiğim kitabı okudum. Tüm arkadaşlarımızın kitap okuma etkinliğine davet ediyorum. Kitapların renkli dünyasını herkesin keşfetme hakkının olduğunu düşünüyorum’’ diye konuştu.

Yayın Tarihi : 14.01.2016 : 15:01

Etiketler : Öğrencileri    Görme    Engellilere    Kitap    Okudu    Eğitim    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5483
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN