Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Berkin Elvan İçin Açlık Grevi

Berkin Elvan İçin Açlık Grevi
Berkin Elvan ailesinin avukatı Ebru Timtik, Berkin Elvan’ın faillerinin yargı önüne çıkartılması için bir aylık açlık grevi başlattı. Açlık grevi Berkin Elvan’ın başına gaz fişeğinin isabet ettiği, Okmeydanı-Gaziler Sokak’ta kurulan çadırda başlatıldı. Halkın Hukuk Bürosu avukatları da dönüşümlü olarak açlık grevine katılacak.

 

Gaziler Sokak’ta saat 13.00’te düzenlenen basın açıklaması sırasında, ‘Berkin için adalet istiyoruz. Açlık grevindeyiz” yazılı pankart açıldı. Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı, Hasan Ferit Gedik’in dedesi Mustafa Meray ve Avukat Behiç Aşçı da destek verdi.
 
Açıklama yapan Avukat Ebru Timtik  “Hukuk yollarını en ücra patikasından en ana yoluna kadar denemiş, zorlamış insanlarız. Gerçekten hukuk yollarını zorladık. 945 günün sonunda Berkin Elvan dosyasında en küçük bir ilerleme kat edildiyse, bu avukatların amansızca verdiği hukuk mücadelesi sonucunda olmuştur. Savcılar kendiliğinden bir iş yapmadılar. Maalesef delileri bile avukatlar topladı. Avukatların çabası sonunda belli bir yere kadar geldik. Şimdi bu kişilerin fotoğrafları belli. Aslında kim oldukları da belli. Tespit edilmiş durumdalar. Birlikte çalışan arkadaşlarını, emniyet teşkilatında çalışan sıralı amirlerinin o kişilerin kim olduğunu bilmemelerine olanak yok. Eğer siyasi iktidar isterse, çok kısa bir süre içerisinde o kişilerin isimlerini verebilir. Ama bugüne kadar vermedi. Bu kişilerin isimlerinin verilmemesi bizce, siyasi iktidarın politikasıdır. Dünyanın her yerinde, açlık grevi bir hak arama yöntemi. Biz de bu hak arama yöntemini, talebimizi desteklemek için kullanacağız. Açlık grevinde Berkin Elvan’ın katillerinin isimlerinin açıklanması ve yargılanması için tekrar tekrar talepte bulunacağım. Arkadaşlarımız destek açlık grevinde bulunacak” dedi.

Yayın Tarihi : 14.01.2016 : 14:29

Etiketler : Berkin    Elvan    İçin    Açlık    Grevi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1159
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN