Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sığınmacıları Merkel’e Gönderdi

Sığınmacıları Merkel’e Gönderdi
Almanya Başbakanı Angela Merkel’in izlediği sığınmacı politikasını beğenmeyen bir kent yöneticisi, sığınmacıları Merkel’e gönderdi. Alman basınında yer alan haberlere göre, Bavyera Eyaleti’nde bulunan Landshut kentinin yöneticisi Peter Dreier, sığınmacı politikasına tepki olarak 31 Suriyeli sığınmacının bulunduğu bir otobüsü başbakanlığa yönlendirdi.

 

BÖYLE GİDEMEZ
 
Haberlerde, izlenen sığınmacı politikasının sürdürülemeyeceğine dikkat çekmek istediğini kaydeden Dreier’in, “Sığınmacı dalgasının sonu görünmüyor. Kentimizde sığınmacıları barındırabileceğimiz iyi tesislerinin kapasiteleri hızla tükeniyor. Maalesef henüz yeni evler inşa edildiğini de görmüyorum” ifadelerini kullandığı yer aldı.
 
MERKEL'E TELEFONDA BİLDİRMİŞ
 
Bugün sabah saatlerinde başkente hareket eden otobüsdeki sığınmacıların Suriyeli olduğu ve sığınma hakkını elde eden 21 ila 45 yaş arasında kişilerden oluştuğu belirtiliyor.
 
Dreier’in Başbakan Angela Merkel ile geçtiğimiz Ekim ayında bir telefon görüşmesi yaptığı ve sığınmacı politikasının sürmesi durumunda kentin kapasitesinin üzerindeki sığınmacıları Başbakanlığa göndereceğini söylediği öğrenildi.

Yayın Tarihi : 14.01.2016 : 14:28

Etiketler : İzlenen    Sığınmacı    Politikasını    Beğenmeyen    Kent    Yöneticisi    Bir    Otobüs    Dolusu    Sığınmacıyı    Merkele    Gönderdi    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2862
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN