Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Güneş Paneliyle Elektrik Üretiyor

Güneş Paneliyle Elektrik Üretiyor
Kayseri’nin Melikgazi İlçesi’nde yenilenen semt pazarının üzeri, güneş panelleriyle kaplandı. Semt pazarından, belediyenin tüm tesislerinin enerji ihtiyacının üçte biri karşılanacak.

 

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türkiye’nin resmi kurum tarafından yapılan en büyük çatı üstü güneş panelini kurduklarını söyledi. Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan Kapalı Semt Pazar Yeri’nin çatı katına kurulan güneş enerjisi santralinin toplam 3 bin panelden oluştuğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, bu güneş santralinden elde edilen enerjinin direkt olarak Kayseri Elektrik Şirketi’ne satıldığını kaydetti. Güneş enerji santralinin 3 yılda kendini amorti edeceğini kaydeden Büyükkılıç şöyle dedi:
 
’’Enerji tüketimini karşılamak için Türkiye’nin resmi kurum tarafından yapılan en büyük çatı üstü güneş paneli Melikgazi Belediyesince gerçekleştirilmiştir. Toplam 3 bin panelden oluşmaktadır. Yılda 900 bin kilovatsaat elektrik üretecek olup, tamamı Kayseri Elektrik şirketine verilecek ve belediyenin elektrik harcamasından mahsup edilecek.   Güneş enerjisi santrali 3 yılda kendini amorti edecek olup, santral 10 Ocak 2016 tarihi itibari ile elektrik üretmeye başladı. Çevreci bir belediye anlayışıyla, yenilenebilir enerji konusunda hem destek vermek hem de örnek teşkil etmek için önemli bir yatırım.’’ 
 

Yayın Tarihi : 14.01.2016 : 14:01

Etiketler : Semt    Pazarı    Güneş    Paneliyle    Elektrik    Üretiyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5809
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN