Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Öğrenciler Olayları Protesto Etti

 Öğrenciler Olayları Protesto Etti
Rize’de, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde (RTEÜ) eğitim gören Suriye ve Yemenli bir grup öğrenci, basın açıklaması ile İslam coğrafyasında yaşanan olayları protesto etti, sorumlu gördükleri İran ve ABD’ye sloganlarla tepki gösterdi.

 

Üniversitenin Fener Mahallesi’ndeki Merkez Kampüsü’nde toplanan Suriyeli ve Yemenli yaklaşık 60 öğrenci ve onlara destek veren Türk öğrenci arkadaşları, ‘İslam’da terör yoktur’ , ‘Türkiye’ye teşekkür ediyoruz’ ve ‘Esad rejimi Suriye’de 1 milyon insanı katletti’ yazılı dövizler açtı. Polisin güvenlik önlemi altında tekbir getiren öğrenci grubu adına açıklama yapan Suriyeli Mohamad Sayah Youssef, zulümlere tepki amacıyla toplandıklarını belirterek, İslam topraklarının kan gölüne döndüğüne dikkat çekti ve şunları söyledi:
 
"Suriye, Filistin, Tunus, Irak, Yemen, Afganistan, Mısır, Çeçenistan, Doğu Türkistan ile Ortadoğu ve Asya’nın büyük bir kısmı zulüm altında can vermektedir. Bunun sebebi çoktur ama en büyük sebeplerinden biri Müslüman olmamızdır. Suriye’de çocukları ve bebekleri evsiz bırakanlar, onlara zulmedenler ve İstanbul Sultanahmet’te meydana gelen patlamayı yapanlar aynı dinsiz komitenin üyeleridir. Onların amaçlarını iyi biliyoruz. Hedefleri bizler, hatalı ve zayıf Müslümanlar değil, İslam’ın kendisidir. Ama hedeflerine ulaşamayacaklar. Suriye ve Yemenli öğrenciler adına Türkiye’ye teşekkür ediyoruz.” 
 
"Katil İran, ABD, Suriye’den defol” sloganları atan ve tekbir getiren grup İstiklal Marşı okuduktan sonra yapılan duanın ardından dağıldı.

Yayın Tarihi : 14.01.2016 : 13:49

Etiketler : Rteüde    Suriyeli    Yemenli    Öğrenciler    İslam    Coğrafyasındaki    Olayları    Protesto    Etti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6408
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN