Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bir Kişi Dışında Oylar Kılıçdaroğlu’na

Bir Kişi Dışında Oylar Kılıçdaroğlu’na
CHP’nin 16-17 Ocak’ta yapacağı kurultayda İzmir’den 73 delege oy kullanacak. CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, bir isim dışında tüm kurultay delegelerinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini açıkladı.

 

CHP hafta sonu yapacağı kurultayda yeni genel başkanını seçecek. Kongrede Kılıçdaroğlu’na CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay rakip çıktı. Kurultayda İzmir’den 73 delege oy kullanacak. İzmir’de ilçe başkanları, belediye bakanları ve kurultay delegeleriyle toplantı yaptıktan sonra Ankara’ya giden CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, Yüksel Çakmur dışındaki kurultay delegelerinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceğini açıkladı. Yüksel, Türkiye’nin yangın yerine döndüğü bir ortamda ülkenin en köklü partisinin yapacağı kurultayın, oluşturacağı yeni kadroların önemine dikkat çekerek, "Bu, Türkiye’nin gelecekte de birliğini beraberliğini, barışını, huzurunu demokrasisini sağlayacak bir partinin kurultayı. Kurultaydan bu kadroları çıkaracağız. İzmir’de kurultay delegelerimizle kararları birlikte oluşturduk, birlikte davranacağız. İzmir delegasyonu, Yüksel Çakmur dışında tamamıyla Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile yola devam etme kararlılığındadır. Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu’na da partinin hedefleri doğrultusunda özgürlükçü, solcu, vizyoner yeni genç ve kadın arkadaşlarımıza ağırlık verilecek. İzmirliler olarak kurultayın da tıpkı bizim kongremizde olduğu gibi tüzüğümüzün de öngördüğü biçimde çarşaf liste ile yapılmasından yanayız ki delegelerimiz seçimlerini daha özgür yapabilsinler."
 
İZMİR’İN ŞANSLILARI
 
CHP’nin yeni oluşacak Parti Meclisi’ne (PM) İzmir milletvekilleri Selin Sayek Böke, Zeynep Altıok Akatlı ve Zekeriya Temizel, CHP eski izmir Milletvekili Mustafa Moroğlu’nun girmesine kesin gözüyle bakılırken gençlerden İrfan Önal ile CHP eski Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül’ün oğlu Ulaş Gül’ün ve milletvekili adayı olan Sevda Erdan Kılıç’ın şanslı olduğu öğrenildi. Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) için de İzmir’in çevreci avukatlarından Şehrazat Mercan ile Süheyla Sumru Karaer’in seçilebileceği ileri sürüldü. 
 

Yayın Tarihi : 14.01.2016 : 13:50


Yorumlar

5818
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN