Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çalışma İzni Verileceği Suriyelileri Sevindirdi

Çalışma İzni Verileceği Suriyelileri Sevindirdi
Hükümetin iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeliler’e çalışma izni verileceği açıklaması Şanlıurfa’da çeşitli sektörlerde çalışan Suriyeli işçilerin yüzünü güldürdü.

 

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak, Türkiye’ye sığınak ve yerleştikleri Şanlıurfa’da yaşayan Suriyeliler, hükumetin kayıt dışı ve kötü şartlarda çalıştırılan sığınmacılara yönelik hazırladığı yasa tasarısında çalışma iznini ele almasını memnuniyetle karşıladı. Suriye sınırına en uzun sınır komşusu olan Şanlıurfa’da kalan 500 bin civarındaki Suriyeli sığınmacı, yaşama tutunabilmek için çeşitli sektörlerde çalışarak, geçimini sağlıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan taslağın onaylanmasını bekleyen Suriyeliler, şunları söyledi:
 
"Biz savaştan dolayı evimizi, vatanımızı terk etmek zorunda kaldık. Türkiye bize kapılarını açtı, insanlar sahip çıktı. Savaşın bu kadar uzun sürmesi üzerine binlerce insan düşük ücretlerle güvence olmadan bulduğu işlerde çalışmaya başladı. Hükümetin bu yasayı çıkarması bizleri çok memnun etti. Yasa ile kaçak ve düşük ücretle çalışma endişemiz ortadan kalkacak."
 

Yayın Tarihi : 14.01.2016 : 12:11

Etiketler : Çalışma    İzni    Suriyelileri    Sevindirdi    Ekonomi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2049
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN