Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Devir Teslim Töreni

Devir Teslim Töreni
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörlüğü’ne getirilen, Prof. Dr. Muhammet Güven düzenlenen törenle görevi devraldı.

 

ERÜ Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Keleştemur’un, 15 Haziran 2015 tarihinde Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı’na (TÜSEB) atanması ardından, ’Vekil Rektör’ olarak ERÜ İletişim Fakültesi Dekan Prof.Dr. Hamza Çakır getirildi. Üniversitedeki Rektörlük seçimlerinde en çok oyu olan 6 aday, YÖK’e bildirildi. YÖK de bu sayıyı 3’e indirerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu 3 aday içerisinden Prof. Dr. Muhammet Güven’e Rektörlük görevini verdi.
 
Erciyes Üniversitesi Rektörlük Binası’nda, görev devir-teslim töreni düzenlendi. Törene, eski Vekil Rektör Prof.Dr. Hamza Çakır, yeni atanan Rektör Prof.Dr. Muhammet Güven, rektör yardımcıları ve öğretim üyeleri katıldı. Burada görevini devreden Çakır, yeni rektöre başarılar diledi. Makamına oturan Rektör Prof.Dr. Güven, şöyle dedi:
 
"Yaklaşık 7 ay önce Rektör adaylarını belirleme seçimine aday olmam ile başlayan süreç, önce değerli öğretim üyelerimizin teveccühü, daha sonra YÖK üyelerinin güveni ve nihayetinde sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle sonuçlanmıştır. Bu süreçte emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Allah’ın takdiri ile atanmış olduğum bu görevde emeğimi esirgemeyeceğimi ve bana tevdi edilen göreve layık olmaya çalışacağımı bilmenizi isterim."
 
Rektör Prof.Dr. Güven, temel hedeflerinin; üniversiteyi erken dönemde küresel çapta yarışabilen, orta dönemde ’Makarr-ı Ulema’ sıfatına yakışır biçimde uluslararası niteliklerde bilim insanlarını barındıran, ileri dönemde de evrensel bilgi üreten ve dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi olacak Türkiye’yi bilimsel ve teknolojik olarak destekleyen bir üniversite haline getirmek olduğunu bildirdi. Rektör Prof.Dr. Güven, şöyle konuştu:
 
"Bu hedefe ancak huzurlu bir ortamdan geçerek ulaşılabilir. Kökenini nereden alırsa alsın, gerek ülkemizin gerekse şehir ve üniversitemizin huzur, birlik ve dirliğine zarar verecek her unsur ile mücadele edeceğiz. Huzuruyla örnek olan ve bunu şehrimizin dokusuna da yansıtan Erciyes Üniversitesi’nin bu ortamının devamı için elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğiz."

Yayın Tarihi : 14.01.2016 : 12:10

Etiketler : Erciyes    Rektörlüğünde    Devir    Teslim    Töreni    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2981
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN