Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Operasyon Şüphelileri Adliyede

Operasyon Şüphelileri Adliyede
Uşak merkezli olarak 5 kentte düzenlenen ’Paralel’ operasyonunda gözaltına alınan 9 zanlı, bu sabah adliyeye sevk edildi.

 

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü ’Paralel devlet yapılanması’na yönelik soruşturma kapsamında geçen salı günü üçüncü dalga operasyon yapıldı. Uşak merkezli İzmir, Antalya, Mersin ve Adıyaman’da polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda, 9 kişi gözaltına alındı. Uşak’ta A.G, F.K, İ.G, İ.T. ve H.H.D, Antalya’da K.B. Mersin’de A.Y. Adıyaman’da S.K. ve İzmir’de ise M.A.G. adlı zanlılar yakalandı.
 
Örgüte finans sağlanması iddiasıyla gözaltına alınan şüphelilerin arasında maliye memuru, emekli astsubay, muhasebeci ve öğretmenlerin de bulunduğu öğrenildi. Zanlılar, emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından, bu sabah adliyeye sevk edildi.
 
İLK 2 OPERASYONA 5 TUTUKLAMA
 
Geçen 14 Ekim ve 17 Kasım’da kentte gerçekleştirilen iki ayrı operasyonunda 31 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden, 2011 Genel Seçimleri’nde AK Parti Uşak 3’üncü Sıra milletvekili adayı olan ve bir dönem Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hazim Sesli, kardeşi Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkan Yardımcısı işadamı Mehmet Sesli, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, işadamı Barış Altınordu ve eğitimci Mehmet Dorum’un aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı. Diğer 26 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yayın Tarihi : 14.01.2016 : 11:29

Etiketler : Uşakta    paralel    Yapı    Operasyonu    Şüphelileri    Adliyede    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2569
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN