Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karikatür Fransa’da Polemik Yarattı

Karikatür Fransa’da Polemik Yarattı
Fransızlar Charlie Hebdo mizah dergisindeki "Alan bebek" karikatürü konusunda bölündü. Charlie Hebdo çizeri Riss (Laurent Sourisseau) yılbaşı akşamı Almanya’da yaşanan taciz olaylarına gönderme yaptığı karikatürde, Alan Kurdi bebeğin büyümüş halini, bir kadının arkasından dilini çıkartmış ve gözleri dönmüş bir vaziyette koşarken temsil ediyor. Karikatürün altındaki yazıda ise "Küçük Alan büyüseydi ne olacaktı? Almanya’da kadın poposunu mıncıklayan olacaktı" yazıyor.

 

Almanya’nın Köln kenti başta olmak üzere, yılbaşı gecesi 100’ün üzerinde kadın tacize uğradıklarını dile getirerek şikayette bulunmuşlardı. Bunun üzerine aşırı sağcı PEGİDA üyeleri sokaklarda sığınmacılara saldırmışlar ve başta Suriyeli ve Arapça konuşan mülteciler dahil, pek çok yabancı hedef haline gelmişti. Charlie Hebdo editörü Riss ise, PEGİDA gibi mültecileri suçluyor. Bazı kesimlerse Riss’in bu çizimini "ırkçı" olarak değerlendiriyor.
 

Yayın Tarihi : 14.01.2016 : 11:05

Etiketler : Charlie    Hebdodaki    Alan    Bebek    Karikatürü    Fransada    Polemik    Yarattı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2756
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN