Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kerry İran’a Teşekkür Etti

Kerry İran’a Teşekkür Etti
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Washington merkezli Ulusal Savunma Üniversitesi’nde yaptığı açıklamada İranlı hükümet yetkililerine ABD askerlerinin salıverilmesi konusunda işbirliği ve hızlı müdahaleleri için teşekkür etti. Bu krizin “Barışçıl ve resmi yollarla” çözülmüş olmasından memnuniyetini dile getiren Kerry benzer bir olayın birkaç yıl önce de yaşandığını hatırlattı.

 

 
ERAK’TAKİ NÜKLEER REAKTÖR KAPATILDI
 
“Diplomasi ülkeleri güvende ve barış içinde tutmanın bir kanıtıdır” diyen ABD Dışişleri Bakanı Kerry, İran’ın Erak kentindeki nükleer reaktörün de devre dışı bırakıldığını ifade etti.
 
İranlı yetkililerin kendilerine bilgi verdiğinin altını çizen Kerry, “Erak’taki nükleer reaktörün üzerine beton dökülerek kapatıldı” dedi.
 
SIĞINMACI KABUL PROGRAMI GENİŞLEYECEK
 
Dışişleri Bakanı, sığınmacı krizinin sadece Suriye ve Irak’ın sorunu olmadığını bu problemin geniş bir coğrafyayı kapsadığının altını çizdi. Kerry, sığınmacıları ülkelere kabul ettikten sonra, eğitim, kalacak yer ve alt yapı çalışmaları için bütün dünyanın iş birliği içinde olması gerektiğini vurgulayarak, ABD’nin mülteci kabul programını El Salvador, Guetamala ve Honduras’ı da kapsayacak şekilde genişletildiği açıkladı.

Yayın Tarihi : 13.01.2016 : 19:47

Etiketler : Abd    Dışişleri    Bakanı    Kerry    İrana    Teşekkür    Etti    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9876
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN