Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Sultanahmet Saldırısı Nasıl Oluyor?''

CHP Sözcüsü Haluk Koç basın açıklaması yaparak gündemi değerlendirdi. Sultanahmet Meydanı’ndaki patlamaya ilişkin Koç, "Bu saldırı nasıl oluyor? Bu soruyu sorduğun zaman vatan hainisin. Nasıl oluyor? Kim bu adam? Sudi Arabistan doğumlu. Suriye uyruklu gelmiş 5 Ocak’ta biyometrik olarak tanınacak bütün bilgileri emniyete vermiş. Göçmen şeyi almış. İkametgah çıkartmış. 3 kişi ile birlikte bir evde kalıyor. Retinası okunuyor, parmak izi biliniyor. Takipte.

 

"Hiç bir zaman rahat bir ortamda basın toplantısı yapamadık" diyerek konuşmasına başlayan Koç, "CHP Olağan Kurultayı’nın hafta sonu yapılacağını bu nedenle parti sözcülüğü görevinin sona ereceğini belirten Koç, "Bu süreç içerisinde ayarlayamadığım davranışlarım olduysa sizlere karşı ben pek hatırlamıyorum ama yine de olduysa hakkınızı helal edin. CHP, kurultayına yenilenmiş bir delegasyon ile gidecek" dedi.
 
"BİZZAT HÜKÜMETİN KENDİSİNDEN KAYNAKLANAN BİR TEHDİT"
 
Koç, "Dün acı bir olayla daha karşılaştı Türkiye. Daha doğrusu bir birini tekrar eden acıların bir yenisiyle daha karşı karşıya kaldı. Bir devletin iki temel görevi var. Birincisi temel hak ve özgürlükleri korumak adaleti sağlamak diğeri kamu düzenini korumak ve sürdürmek. Bugün Türkiye’de temel hak ve özgürlüklere en büyük tehdit, bizzat hükümetin kendisinden kaynaklanan bir tehdit. Bakıyorsunuz bazen insanın tüyleri diken diken oluyor" dedi.
 
"KARDEŞİM HÜKÜMET SENSİN SURİYE’NİN İÇİNE BULAŞAN BELAYI TÜRKİYE’YE DAVET EDEN SENSİN"
 
Koç, "Cumhurbaşkanı seçilen zat, sürekli olarak günlük olayların içerisinde yorumları, telkinleri, yönlendirmeleri ile. Kardeşim hükümet sensin. Suriye’nin içine bulaşan sensin. Belayı Türkiye’ye davet eden sensin. PKK boyutu ayrı IŞİD boyutu ayrı" dedi.
 
"BUNLARIN HEPSİYLE GÜNÜNDE AŞNA FİŞNE OLMUŞSUN OSLO’DA, İMRALI’DA, KANDİL’DE KUCAKLAŞMIŞSINIZ"
 
Koç, "Bunların hepsiyle gününde aşna fişne olmuşsun, al takke ver külah. Tencere kapak ne derseniz deyin. Bunların hepsini yaşatmışsın Türkiye’ye. Oslo’da, İmralı’da, Kandil’de kucaklaşmışsınız" dedi.
 
"DİYARBAKIR’DA ZILGIT, HALAY ÇEKMİŞSİNİZ. ZIRIL ZIRIL AĞLAMIŞSINIZ"
 
Koç, "Diyarbakır’da zılgıt, halay çekmişsiniz. Zırıl zırıl ağlamışsınız. Doğuda, güneydoğuda bazı iller, ilçeler silah deposuna çevrilirken gözünüzü kapatmışsınız. Operasyon talimatı vermeyin emrini vermişsiniz" dedi.
 
"CHP’Yİ SUÇLAMAYI KENDİNE HAK GÖRÜYORSUN. OLMADI BEKİR BEY OLMADI"
 
Koç, "Ondan sonra günün birinde film sizin istediğiniz gibi gitmediği zaman dönüp bunlar hiç yaşanmamış gibi, sizin payınız yokmuş gibi utanmadan çıkıyorsunuz kendisini gazeteci diye tarif eden çanak sorucuların önünde CHP’yi suçlamayı kendine hak görüyorsun. Olmadı Bekir bey. Olmadı. Zaten Türkiye’de ne kadar adaletsiz dönem varsa o dönmelerin adalet bakanı olarak ün yaptınız. Adalet bakanlığı döneminiz, şu anda Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan kişinin hukuksuzluklarını örtmek için hukuk yaratmak dönemi oldu" diyerek tepki gösterdi.
 
"SULTANAHMET SALDIRISI NASIL OLUYOR? RETİNASI OKUNUYOR PARMAK İZİ BİLİNİYOR TAKİPTE"
 
Sultanahmet Meydanı’ndaki patlamaya ilişkin Koç, "Bu saldırı nasıl oluyor? Bu soruyu sorduğun zaman vatan hainisin. Nasıl oluyor? Kim bu adam? Sudi Arabistan doğumlu. Suriye uyruklu gelmiş 5 Ocak’ta biyometrik olarak tanınacak bütün bilgileri emniyete vermiş. Göçmen şeyi almış. İkametgah çıkartmış. 3 kişi ile birlikte bir evde kalıyor. Retinası okunuyor, parmak izi biliniyor. Takipte. Fransa’da patlamalar olduğunda birisi bağırdı. ’Senin istihbarat servisin çalışmıyor mu kardeşim bir ülkede cinayet işleniyorsa o ülkenin hükümeti sorumludur.’ Hiç sorumlu yok. Sorumlu CHP. Bekir efendiye göre sorumlu CHP. Bey demeyelim iltifat etmiş oluruz. Efendi deyiminden mutlu olacaktır" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 13.01.2016 : 15:45

Etiketler : Haluk    Koç    Sultanahmet    Saldırısı    Nasıl    Oluyor    Retinası    Okunuyor    Parmak    İzi    Biliniyor    Takipte    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8158
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN