Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı

Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar Rize 12’inci Bölge Müdürlüğü ekipleri, Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki 5 ilde yaban hayvanları için doğaya 8 bin kilogram yem bıraktı. Ormanlık alanda yem dağıtan ekipler, dağ keçisi ile karşılaştı.

 

Doğa Koruma ve Milli Parklar Rize 12’inci Bölge Müdürü Mustafa Bulut, Rize, Trabzon, Artvin, Giresun ve Gümüşhane illerinde yüksek kesimlerde 2 metreye ulaşan kar kalınlığı nedeniyle besin ortamları karla kaplanan yaban hayvanları için doğaya yiyecek bırakıldığını belirtti. Bulut, “Kuşlar için 5 bin 900 kilogram yem, yırtıcılar için 600 kilogram sakatat, diğer memeliler için bin 150 kilogram ot, yonca, pazar artığı ve sokak hayvanları için 350 kilogram et, kemik ve yemek artığı olmak üzere toplam 8 bin kilogram yiyecek bırakıldı" dedi.
 
40 TON YİYECEK BIRAKILACAK
 
Kış döneminde habitatları karla kaplanan ve yiyecek bulmakta sıkıntı çeken yaban hayvanlarının doğal yaşam ortamlarında desteklenmesi çalışmasının sürdürüleceğini kaydeden Bulut, “Toplamda 40 ton civarında yemleme planlaması yapıldı. Hava şartlarına göre devam edecek olan bu yemleme çalışmaları ile yaban hayvanlarının doğal yaşam ortamlarında beslenmesi sağlanarak, yerleşim yerlerine inmeleri, tarımsal ürünlere ve insanlara zarar vermelerinin önüne geçmeyi hedefliyoruz. Böylece hayvanların doğal popülasyonları da korunmaktadır" ifadelerini kullandı.
 
Bulut, çeşitli sivil toplum kuruluşları ile esnafın hayvanlar için yem bağışında da bulunduğunu belirterek, bu yönde duyarlılığın artmasının yaban hayatının korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması açısından son derece önemli olduğuna dikkat çekti.
 
Bu arada Rize’de ormanlık alanda yem dağıtan ekipler bir dağ keçisi ile karşılaştı.

Yayın Tarihi : 13.01.2016 : 15:19

Etiketler : Doğu    Karadeniz    Bölgesinde    Yaban    Hayvanları    İçin    Doğaya    Yem    Bırakıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9816
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN