Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğaya Yem Bırakıldı

Doğaya Yem Bırakıldı
Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulamayan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Diyarbakır Şube Müdürlüğü ile Silvan Avcılar Derneği, yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek sıkıntısı çeken yaban hayvanları ve kuşlar için doğaya yem bıraktı. Silvan’daki Bayrambaşı, Önce Vatan ve Malabadi bölgelerine yabani hayvanlar için yem bırakma uygulamasına, Diyarbakır İl Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Erdal Seven, Silvan Avcılar Derneği Başkanı İlhami Oral, Orman ve Su Doğa Koruma Av Koruma Şefi mühendis Murat Yıldırım, Orman ve Su işleri Av koruma görevlileri Hasan Yıldırım, Hüseyin Özdoğan, Silvan Avcılar Dernek Başkan Yardımcısı Abdulhalık Korkar, Diyarbakır ve Silvanlı Avcılar Derneği üyeleri katıldı. Diyarbakır İl Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Erdal Seven, kış mevsimi itibariyle yaban hayatını kontrol altına almak için yemleme çalışmaları yaptıklarını söyledi. Bayrambaşı, Önce Vatan ile Malabadi bölgelerine yem bıraktıklarını anlatan Seven, "Keklik türü için buğday, tavşan türleri için ot türü şeyler, tilki ve kurt gibi etçil hayvanlar için ise doğaya yem bıraktık. Bu süreçte kurumumuz bazı derneklerle başlatılan kampanya çerçevesinde almış olduğumuz buğday ve yemleri doğaya bıraktık. Kış mevsimi süresince bu tür çalışmalara devam edeceğiz. En kısa zamanda karla kaplı bölgelerde yiyecek bulunmayan bir çok noktaya da arkadaşlarla beraber giderek yem bırakacağız. Bundan sonra da diğer ilçelerimizin yanısıra Karacadağ bölgelerine de yabani hayvanlar için yiyecek bırakacağız" dedi.
 
Silvan Avcılar Derneği Başkanı İlhami Oral da, "Silvan ilçemizin kırsal bölgesinde yer yer kar kalınlığı bir metreyi bulmakta. Buradaki yabani hayvanların aç kalmaması için Bayrambaşı, Önce Vatan ve Malabadi bölgelerine yaklaşık 1 ton 200 kilo buğday, ot ve kemik doğaya bıraktık. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz. Doğada aç kalan yabani hayvanların yaşamaları için herkesin doğaya yiyecek bırakmasını istiyoruz" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 13.01.2016 : 14:09

Etiketler : Silvanda    Yaban    Hayvanları    İçin    Doğaya    Yem    Bırakıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2617
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN