Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Otobüslerde Kadın Sürücü Dönemi

Otobüslerde Kadın Sürücü Dönemi
Batman Belediyesi’ne ait şehiriçi otobüslerde kadın sürücü dönemi başladı. Sürücülerden Nurhan Üner, "Karşılarında bizi görenler önce şaşırıyor, ardından bizi kutluyor" dedi.

 

Batman Belediyesi, kent merkezi ile havalimanı ve üniversite güzergahındaki otobüslerinde kadın sürücüleri görevlendirdi. Batman Belediyesi’nin ilk etapta görevlendirdiği 3 kadın sürücü arasında bulunan Nurhan Üner, mobilyacılık mesleğini bırakmasıyla ikinci mesleği olan sürücülüğe dönüş yaptığını söyledi. İstanbul’da da araç kullandığını söyleyen Üner, eşinin desteğini de alarak Batman’da toplu taşımacılıkta ilk kez kadın sürücü döneminin başladığını söyledi. Batman Belediyesi’nin ulaşımda devrim yaptığını anlatan Üner, "Karşılarında bizi görenler önce şaşırıyor, ardından bizi kutluyor. Selfie yapanlar bile var" diye konuştu.
 
Önceki gün resmen göreve başlayan iki kadın sürücüyle havalimanı ile üniversite güzergahında seferlere başlayan Üner, "Eski mesleğimizi bıraktıktan sonra belediyenin kadın sürücü alacağını duydum ve başvurdum. Müracaatımı olumlu bulan belediye yetkililerine teşekkür ediyorum. İstanbul’da da araç kullandım, orada sürücüler kuralları eksiksiz yerine getiriyor. Ama Batman’da trafik kurallarına uyulmuyor. Trafik oldukça karışık. Bizi zorlayan tek şey trafik keşmekeşliği. İlk günde sefere başlamanın heyecanını yaşadık. Nezaket kurallarını yerine getirdiğimiz için birçok yolcudan övgü dolu sözler aldık. Bu da yorgunluğumuzu attı" dedi.

Yayın Tarihi : 13.01.2016 : 14:09

Etiketler : Batmanda    Belediye    Otobüslerinde    Kadın    Sürücü    Dönemi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9690
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN