Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yafes Mahallesi Kontrol Altına Alındı

Yafes Mahallesi Kontrol Altına Alındı
Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda Yafes Mahallesi, hendek ve barikatlardan temizlenirken, cadde ve sokaklara tuzaklanan el yapımı patlayıcıların imhası sürüyor.

 

Şırnak’ın Silopi ile birlikte 14 Aralık’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre İlçesi’nde güvenlik güçleri kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyonlarını sürdürüyor. İlçenin barikat ve hendeklerin bulunmadığı Şah Mahallesi’ndeki evinin balkonunda çay içtiği belirtilen Veysi Elçi, çatışmalar sırasında başına isabet eden bir kurşunla ağır yaralandı. Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Elçi, doktorların çabasına rağmen hayatını kaybetti. Ölen Veysi Elçi’nin vefat eden Diyarbakır eski Milletvekili Şerafettin Elçi’nin yakın akrabası olduğu öğrenildi.
 
YAFES MAHALLESİ KONTROL ALTINA ALINDI
 
Cizre’de sokağa çıkma yasağının 31’inci gününde de şiddetli çatışmalar yaşandı. Hendek ve barikatların bulunduğu Yafes Mahallesi, dün akşam itibariyle tamamen güvenlik güçlerinin kontrolüne geçti. Güvenlik güçleri, mahallede kontrolü sağladıktan sonra cadde ve sokaklara tuzaklanan el yapımı patlayıcı ile mayınları imha etmeye başladı. İmhalar sırasında sık sık mahalleden patlama sesleriyle birlikte dumanlar yükseliyor. Çatışmaların olduğu Cudi Mahallesi’ndeki Fatih İlkokulu’nda meydana gelen patlamada, okulun camları kırılırken, dumanların yükseldiği görüldü.
 
CUDİ MAHALLESİNDEN KAÇIŞ SÜRÜYOR
 
Batı illerindeki işadamları ile sivil toplum kuruluşlarının gönderdiği gıda ve giyim ile ihtiyaç malzemeleri, hendek ve barikatların olmadığı mahallelerdeki vatandaşlara dağıtımı sürüyor. Vatandaşlar fırınlar önünde ekmek almak için uzun süre kuyrukta beklemek zorunda kalıyor. Çatışmaların olduğu Cudi Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların, mahalleden kaçışı da devam ediyor. Buradan çıkan vatandaşlar, hendek ve barikatların olmadığı mahallelerdeki yakınlarının yanına yerleşiyor.

Yayın Tarihi : 13.01.2016 : 14:02

Etiketler : Cizrede    Yafes    Mahallesi    Kontrol    Altına    Alındı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8360
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN