Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Pkk’lı Hakkari’de Toprağa Verildi

Pkk’lı Hakkari’de Toprağa Verildi
Van’da bir villaya düzenlenen operasyonda öldürülen 12 PKK’lıdan biri olan Naim Tekin memleketi Hakkari’de toprağa verildi. Cenazenin hastaneden alınıp, mezarlığa götürülüşü sırasında slogan atan gruba polis madahalede bulundu.

 

Van’ın Edremit İlçesi’nde geçtiğimiz pazar günü sabaha karşı özel hareket polislerinin havuzlu villaya yaptığı operasyonda 12 PKK’lı öldürüldü. Malatya adli tıp kurumunda otopsisi tamamlanan PKK’lılar toprağa verilirken, Naim Tekin’in cenazesi de bugün memleketi Hakkari’ye getirildi. HDP’li Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan’ın da aralarında bulunduğu kalabalık, Tekin’in cenazesini Hakkari Devlet Hastanesi’nin morgundan aldı. Polisin geniş güvenlik önlemleri altında Tekin’in cenazesi, belediyeye ait cenaze aracıyla Sümbül Mahallesi’ndeki Teksar mezarlığına götürülürken, slogan atan gruba polis basınçlı su sıkarak müdahalede bulundu.
 
Yaşanan bu gerginliğin ardından cenaze aracının çevresinde önlem alan partili yöneticiler ve partililerin kontrolu altında cenaze aracı Sümbül Mahallesi’ndeki Tekser mezarlığana getirildi. Mezarlık çevresinde de gerginlik bir süre devam etti. Cenaze mezarlıkta toprağa verildikten sonra da kalabalık dağıldı. Ancak kent merkezindeki gerginlik bir süre devam etti. olaylar sırasında HDP Hakkari Milletvekili Akdoğan da gaz ve basınçlı sudan etkilendi.

Yayın Tarihi : 13.01.2016 : 13:53

Etiketler : Vanda    Öldürülen    Pkklı    Hakkaride    Toprağa    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9054
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN