Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eşi Avlanırken, O Ağları Tamir Ediyor

Eşi Avlanırken, O Ağları Tamir Ediyor
Bodrum’da balıkçılıkla geçinen,  iki çocuk ve iki torun sahibi çiftten 52 yaşındaki Hatice Ataman, 30 yıldır eşinin avdan dönüşde, ağları tamir ediyor. Baba mesleğini sürdürdüğünü belirten Ataman, işini sevdiğini, çocuklarını bu sayede büyüttüklerini söyledi.

 

Gündoğan Mahallesi’nde eşi İbrahim Ataman ile balıkçılıkla geçinen iki çocuk ve iki torun sahibi Hatice Ataman, 30 yıldır ağ tamir ediyor. Ataman Oğlu adlı tekneyle sabah balığa açılan eşi İbrahim Ataman, öğlen döndükten sonra görevi eşi Hatice Ataman’a bırakıyor. Av sonrası yırtılan ve dolaşan ağları Hatice Ataman birbir ayırıp, tamir ediyor.
 
Baba mesleğini sürdürdüğünü belirten Hatice Ataman, "Babam burada ilk balıkçılardan. Geçimimizi balıkçılıktan sağlıyoruz. Ben bunu zevkle yapıyorum, stres atıyorum. Bu işi yapmak bana kolay geliyor. Çocuklarımızı bu sayede büyüttük" dedi. Sıcakkanlı tavırlarıyla dikkat çeken Hatice Ataman, birçok kişinin kendini ağ tamirken gördüğünde fotoğrafını çektiğini de anlattı.
 
Müşterilerine verdikleri balıkları Gündoğanlı balıkçılardan aldıklarını belirten otel sahibi Mustafa Türkoğlu, "Balıkçılarımızdan biri de Hatice abladır. Babası Ahmet amca burada ilk tanıdığım kişilerden. Balıkların mevsimi, nasıl pişirileceğini ondan öğrendim. Hatice abla burada kendi ağlarını akşama kadar onarır" dedi.

Yayın Tarihi : 13.01.2016 : 13:51

Etiketler : Eşi    Avlanırken    O    Ağları    Tamir    Ediyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4759
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN