Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çukurova Kitap Fuarı’na Kitaplarını İmzaladı

Çukurova Kitap Fuarı’na Kitaplarını İmzaladı
Sinema oyuncusu İlyas Salman, Adana’da kitaplarını imzaladı, okurlarıyla güncel konularla ilgili sohbet etti.

 

Kentte bu yıl 9’uncusu düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı’na katılan, İleri Yayınları’ndan çıkan ’Hem Kemalistim, hem sosyalistim’, ’Hasretim Sansürlüdür’ ve ’Kırmızı Beyaz’ kitaplarını imzalayan İlyas Salman ilgi gördü. Öğrencilerle toplu olarak fotoğraf çektiren İlyas Salman, "Gösterilen ilgi çok güzel. Hiç kimse kalkıp, ’Benim özel yaşantım kalmadı, bu ilgiden şikayetçiyim’ demesin. Zaten sahtekarlık yapıyorlar, herkes memnun bu işten" diye konuştu. İlyas Salman şöyle devam etti:
 
"Hayatın içini kurcaladım ve halkın karşısına çıktım. İnsan olarak bunun karşılığını görüyoruz. Bundan dolayı çok mutluyuz açık söyleyeyim. Ben profesyonel yazar değilim, aktörüm fakat söz uçar. Dünü yaşadık öğrendik, bugünü yaşıyoruz öğreniyoruz, yarını yaşarsak öğreneceğiz. Mezara götürülen bilginin kimseye faydası yok. Ne biliyorsanız onu geriye bırakmalısınız. Oyuncular, yazarlar ölüyor ama filmler, kitaplar ölmüyor. Sinemadan, tiyatrodan, yaşadıklarımdan, okuduğum kitaplardan, yaşadığım olaylardan, tanıdığım insanlardan, doğadan, kuştan, börtü böcekten bana ne kalmışsa miras olarak onları yazı olarak da halka sunmaya çalışıyorum."
 
"HAMAL VAHAP’IN OĞLUYUM"
 
İstanbul’daki canlı bomba saldırısıyla ilgili de konuşan İlyas Salman, "Emperyalizm dediğimiz olgu silah üretiyorsa, ortada kavga olsun ister. Kavgayı da cahil insanlar arasında yaratacaksın, çünkü akıllı insanlar kavga etmezler, düşünsel paylaşım yaşarlar. Cahil cühelayı, akılsızı, yoksulu, yetimi kandırıyorlar, birbirlerine düşürüyorlar" dedi.
 
İşçi çocuğu olduğunu belirten İlyas Salman, "Hamal Vahap’ın oğluyum. Babamı kaybettim ama onun emekçi kişiliği bana da yansıdı. Uzun yıllar babam hamallık yaptı ama kaldırdığı ağırlıklara rağmen hiç kimse altın madalya vermedi. Naim Süleymanoğlu da ağırlık kaldırıyordu, babam da. Hiçbir hamal başbakan ya da cumhurbaşkanının evlatlığı olmadı" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 13.01.2016 : 13:50

Etiketler : İlyas    Salman    Çukurova    Kitap    Fuarına    Kitaplarını    İmzaladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4747
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN