Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Silopi’de Hayat Normale Dönüyor

Silopi’de Hayat Normale Dönüyor
Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonların ardından hayat normale dönüyor. Bölgedeki askeri kaynaklar Silopi’de PKK’lıların çoğunun etkisiz hale getirildiğini belirtirken daha önceden ktuzaklanmış El Yapımı Patlayıcı’ların imhasının ise sürdüğü belirtildi.

 

SİLOPİLİ ÇOCUKLAR İLE FUTBOL MAÇI
 
Güvenlik güçlerinin yoğun bir çaba sergileyerek, ev ev gezerek vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeye çalıştığı belirtildi. Kendilerine yiyecek yardımı yapılan bazı vatandaşlar güvenlik güçlerine çay ikram ederek sohbet etti. Silopili çocukları ile güvenlik güçleri boş bir arazide futbol maçı yaptı.
 
32 EYP İMHA EDİLDİ
 
Dün operasyonlarda ise 2 adet roketatar ile 26 adet mühimmatı ve sevk fişeği, 1 adet Biksi makinalı tüfek ile 500 adet fişeği, 22 adet Kaleşnikof piyade tüfeği ile 121 adet şarjörü ve 2751 adet fişeği, 9 adet av tüfeği ile 105 adet fişeği, 2 adet tabanca, 31 adet el bombası, 4 adet el dürbünü, 4 adet gece görüş dürbünü, 13 adet telsiz, 9 adet sırt çantası ve 8 adet gaz maskesi ele geçirildi. 32 el yapımı patlayıcı imha edildi.
 
TONLARCA ÇUVAL AMONYUM NİTRAT
 
Arama tarama faaliyetlerinde çok sayıda silah, mühimmat, amonyum nitrat ile güçlendirilmiş tuzaklı EYP’ler ve bunların hazırlanmasında kullanılan tonlarca çuval amonyum nitrat ele geçirilmeye devam edildiği belirtildi. Logarların içinde naylonla örtülmüş EYP’lerin Silopi ve Cizre belediyelerinden alınan naylonlarla örtülü olması dikkat çekti.

Yayın Tarihi : 13.01.2016 : 13:25

Etiketler : Silopide    Hayat    Normale    Dönüyor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7920
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN