Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Makine Mühendisleri Odası’nda Seçim Var

Makine Mühendisleri Odası’nda Seçim Var
Çağdaş Demokrat Grup tek aday!

 

 
TMMOB Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi’nde bu haftasonu Genel Kurul ve seçim var. Tepekule Kongre Merkezi’nde 16-17 Ocak’ta yapılacak 28. Genel Kurul’da mevcut yönetimi oluşturan Çağdaş Demokrat Makine Mühendisleri, tek aday liste olarak yine yönetime talip oldu.
 
Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Güniz Gacaner Ermin, yeniden yönetime talip olduğu Çağdaş Demokrat Makine Mühendisleri yönetim kurulu adaylarıyla birlikte basın toplantısı düzenledi. Ermin yaptığı adaylık açılmasında “Çağdaşlığın ve demokratlığın bir tehdit unsuru olarak görüldüğü ve bu kavramların hayattaki yansımalarına ısrarla sahip çıkılmasının gerektiği şu günlerde, şubemizi üyelerimizle birlikte yönetmeye bir kez daha talibiz" dedi.
 
Yönetimde oldukları iki yıllık süreçte şube üye sayısının 800’e yakın yeni kayıtla 10 bini bulduğunu belirten Ermin, Şube eğitimlerine 17 bin 218 kişinin katıldığını, 7 kongre, sempozyum ve konferans düzenlediklerini söyledi. İzmir’de binlerce asansörün periyodik kontrol ve tescil işlemleri gerçekleştirdiklerini dile getiren Ermin, gelecek dönemde her zamankinden daha zorlu ve yorucu bir sürecin kendilerini beklediğini söyledi. Ermin “Siyasi iktidarın, Kanun Hükmünde Kararnameler ile merkezi ve totaliter bir devlet yapısını inşa ederken, her türlü planlama ve rantsal tasarruf yetkisini kendinde toplamakta, meslek odalarını da üyelerinden kopararak birer tabela örgütüne dönüştürmeye çalışmaktadır. Bunun son örneğini, geçtiğimiz senenin başında gündeme gelen ve TMMOB Kanunu’nda değişiklik öngören tasarı çalışmasında gördük. Mevcut siyasi tablodan hareketle yeni dönemde de özgürlükçü, eşitlikçi, demokratik bir Türkiye mücadelesinin geliştirilmesinde biz mühendislere, emekten ve halktan yana olan diğer demokrasi güçleriyle yan yana saf tutma sorumluluğumuzu aklımızdan çıkarmayacağız" dedi.
 

Yayın Tarihi : 13.01.2016 : 12:01

Etiketler : Makine    Mühendisleri    Odasında    Seçim    Var    Bölge   


Yorumlar

5701
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN