Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suriyeliler’in Deniz Ablası

Suriyeliler’in Deniz Ablası
Erzurumlu müteahhit Deniz Demir, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak geldikleri Erzurum’da kiraladıkları harabe evlerde yaşayan Suriyeli sığınmacıların yardım meleği oldu.

 

Sibirya soğuklarının etkisi altındaki Erzurum’da güç şartlarda yaşam mücadelesi veren Suriyelilere her hafta sonu kıyafet, ayakkabı ve gıda dağıtan müteahhit 28 yaşındaki Deniz Demir, özellikle yeni evlenen çiftlere ve ihtiyaç sahiplerine eşya yardımında bulunuyor. Suriyelilerin ’abla’ diye hitap ettiği Deniz Demir, Suriyelilerin en çok çocuk maması, çocuk bezi ve gıda maddesine ihtiyaç duyduklarını bildirdi. Deniz Demir, bu konuda şunları söyledi:
 
"İnsanın vatanından koparılması, göçe zorlanması kolay değil. İnsanlığımızdan utanmamak için birkaç arkadaş elimizden geldikçe onları çaresiz ve muhtaç bırakmamaya çalışıyoruz. Ama sayıları çok fazla olan bu ailelere bizim yetişmemiz mümkün değil. Tek isteğim halkımızdan bizim gibi birkaç kişi bir araya gelip her hafta bir mahalleye giderek yardımları dağıtmaları. Ülkelerini terk etmek zorunda bırakılan bu insanların nasıl bir yaşantı içinde olduklarını herkesin görmesi lazım. İşte o zaman hem insanlığa hem de bu güzelim vatana dört elle sarılırız."
 
Erzurum’un kenar semtlerinde ucuz fiyata kiraladıkları harabe evlerde, kış mevsimi ile ağırlaşan koşullarda yaşam mücadelesi veren Suriyeli sığınmacılar ise, ’Deniz ablanın yaptıklarını hiçbir zaman unutmayacaklarını bildirdiler. Sığınmacılar, "O bizim yardım meleğimiz. Bizi hiçbir zaman sahipsiz bırakmadı" dediler.

Yayın Tarihi : 13.01.2016 : 11:11

Etiketler : Suriyelilerin    Deniz    Ablası    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5696
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN