Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Konak İşçi Ücretini Dengeledi

Konak İşçi Ücretini Dengeledi
İzmir’de Konak Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 2 bin 450 lira oldu. Belediyede temizlik yapan, çiçek diken ve çaycılık yapan bu ücreti alıyor. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Başkanı Memiş Sarı, belediyede eşit işe eşit ücret verilerek ücret dengesizliğinin giderildiğini söyledi.

 

 
İzmir’de 2014 yerel seçimlerinde Konak Belediye Başkanı seçildiğinde belediye çalışanlarının ücretleri arasındaki dengesizliği ortadan kaldıracağını söyleyen Sema Pekdaş, ilk yıl içinde en düşüğü bin 300 olan ücreti bin 800 liraya çıkardı. Bu yıl da en düşük işçi maaşı 2 bin 450 lira oldu. belediyede en düşük ücreti, temizlik yapan, çiçek diken ve çaycılık yapan işçi alıyor.
 
DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, "Olması gereken buydu. Ücretler arasında fark ve ayrımcılık vardı. Belediyede bir gruba yüksek diğerine düşük ücret veriliyordu. Şimdi kıdem farkları hariç herkes eşit ücret alacak. Bu doğru bir tavırdır ve biz bu tavrı destekliyoruz. İzmir’de ücret konusunda en iyi belediye Konak, örnek olmasını istiyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 13.01.2016 : 09:18

Etiketler : Konak    İşçi    Ücretini    Dengeledi    Bölge   


Yorumlar

9701
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN