Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mecliste ’Yayın Yasağı’ Gerginliği...

Mecliste ’Yayın Yasağı’ Gerginliği...
Sultanahmet Meydanı’nda yaşanan canlı bomba saldırısının gündeme alındığı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, CHP’li Meclis üyesi Ercan Erdem’in yayın yasağına yönelik eleştirileri salonda tansiyonu artırdı. Erdem’in, “Eğer bir Cumhurbaşkanı, yayın yasağına rağmen, konuşmasının yayılacağını bilerek konuşma yaparsa, yanlış olur" sözlerine AK Parti’li üyeler sıra kapaklarına vurarak tepki gösterdi.

 

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Ocak ayı oturumları Meclis 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ’ın başkanlığında açıldı.
 
Göksel Gümüşdağ, oturumu Sultanahmet’te meydana gelen terör saldırısını kınayarak açtı.
 
Meclis oturumunda söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Abubekir Taşyürek ile CHP Grup Başkan Vekili Ertuğrul Gülsever de saldırıyı kınayarak, duydukları üzüntüyü dile getirdi.
 
Gündem dışı söz alarak Meclis kürsüsünden üyelere seslenen CHP’li Meclis üyesi Ercan Erdem ise “Burada oturan herkes, bu işten biraz sorumluyuz. Cumhurbaşkanımız da dahil" deyince, salonda gerilim arttı.
 
Saldırı sonrasında basına yayın yasağı getirildiğini hatırlatan Erdem, “Eğer bir Cumhurbaşkanı, yayın yasağına rağmen, konuşmasının yayılacağını bilerek konuşma yaparsa, yanlış olur. Onun için üzüntülerimi arz ediyorum" dedi.
 
AK Parti sıralarından yükselen “Cumhurbaşkanımızın her söylediğinin arkasındayız" sözleri üzerine, AK Parti grubu sıra kapaklarına vurarak tepki gösterdi.

Yayın Tarihi : 12.01.2016 : 20:24

Etiketler : İbb    Meclisinde    yayın    Yasağı    Gerginliği    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9182
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN