Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Törenle Açıldı

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Törenle Açıldı
İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, törenle açıldı. Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı olan kurumlarda, 2015 yılında 8 milyon 500 bin hasta muayenesi yapıldığını belirten Genel Sekreter Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, bu hastaların 2 milyonunu acil servislerde karşıladıklarını söyledi.

 

 
Konak’ta, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin de bulunduğu binada, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin açılış törenine, Genel Sekreter Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Konak Kaymakamı Mustafa Çek, hastane yöneticileri ve davetliler katıldı. Törende konuşan Doç. Dr. Erbaycu, İstanbul’daki patlamada ölenlerin yakınlarına başsağlığı diledi. Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı kurumlarla ilgili bilgi veren Doç. Dr. Erbaycu, "Toplam 19 kurumla hizmet veriyoruz, bunlardan 20’ncisini de Çiğli’de hizmete sokuyoruz. Bu kurumlarımız çok yoğun bir şekilde tıbbi hizmetlerini sürdürüyor. 2015 yılında birliğe bağlı kurumlarda, toplam 8 milyon 500 bin hasta muayenesi yaptık. Bunların 2 milyonunu acil servislerde karşıladık. Yaklaşık 5 binin üzerinde hastaya da evde bakım hizmeti sürdürüyoruz. Şu an açılışını yaptığımız merkez şizofreni ve diğer psikotik bozukluk tanılı hastalara hizmet verecek. Biliyoruz ki bu hastalıklar uzun süreli takip ve tedavi gerektirmekte. Bu hastalıklar kişide iş gücü kaybına yol açmakta ve ailelerini de olumsuz etkilemekte. Bugün önemli bir hizmeti halkımıza sunuyoruz" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından merkezin sorumlusu Uzm. Dr. Endam Köybaşı, törene katılanlara merkez hakkında bilgi verdi. Hastaların gün içinde daha çok vaktini geçireceği uğraşı alanı, okuma salonu, terapi odası, beceri mutfağı ve çok amaçlı salon gibi birimlerin bulunduğu merkezde, psikiyatrist, psikolog, hemşire, sosyal hizmetler uzmanı, iş ve uğraşı öğretmenlerinden oluşan ekip sürekli bulunacak.

Yayın Tarihi : 12.01.2016 : 17:42

Etiketler : Toplum    Ruh    Sağlığı    Merkezi    Törenle    Açıldı    Bölge   


Yorumlar

5842
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN