Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’Can Dostların’ Yaralarını Sardılar

’Can Dostların’ Yaralarını Sardılar
Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği, son 1 yılda 3 bin 100 sokak hayvanını ameliyatla kısırlaştırdı. Klinik 2 bin 200 hayvanı tedavi etti, 6 bin 100 sokak hayvanını da aşıladı. 700 sokak köpeği sahiplendirilirken, 70 yabani hayvanın da tedavisi yapılıp, doğaya bırakıldı.

 

 
Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği, 2015 yılında da binlerce sokak hayvanına ulaşarak bakım ve tedavi hizmetinde bulundu. Kene, kuduz, karma aşılar ile parazit tedavileri de rutin olarak yapılan sokak hayvanlarına küpe takılarak kayıt altına alındı. Bununla beraber kayıt altına alınan ve tedavileri tamamlanan hayvanlar 5 bin 199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği alındıkları bölgeye geri bırakıldı. Yaşam koşulları uygun olmayan ve zor şartlarda yaşam mücadelesi veren sahipsiz sokak hayvanları ise, Denizli Büyükşehir Belediyesi Beslenme Odağı’na götürülerek bakımları üstlenildi. Sokak hayvanlarının tedavi ve bakımı burada yapıldıktan sonra isteyen hayvanseverlere sahiplendirme olanağı da sağlandı. Bu kapsamda 2015 yılında 700 hayvan sahiplendirilirken, bu hayvanlardan 400’ü Denizli Büyükşehir Belediyesi Beslenme Odağı’ndan, 300’ü ise Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nde hayvanseverlere teslim edildi.
 
Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği, sadece hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış sokak hayvanlarının değil, yabani hayatına da şefkat elini uzattı. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği ekipleri, 2015 yılında 9 leylek, 24 şahin, 3 atmaca, 2 kaya kartalı, 6 karga, 4 kumru, 5 doğan, 1 çoban aldatan, 4 kerkenez, 3 yaban güvercini, 3 saka, 2 çulluk ve 4 baykuş olmak üzere toplamda 70 yabani hayvanı tedavi ederek doğaya geri bıraktı.
 
Sokak Hayvanları Kliniği, son 1 yılda 3 bin 100 sokak hayvanını ameliyatla kısırlaştırılırken, 6 bin 100 sokak hayvanı da aşıladı.

Yayın Tarihi : 12.01.2016 : 16:13

Etiketler : can    Dostların    Yaralarını    Sardılar    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6016
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN