Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Terör Kaybetmeye Mahkum''

''Terör Kaybetmeye Mahkum''
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Ne olursa olsun terörün kazanma şansı yok. Terör kaybetmeye mahkum ve terörün girdiği sokak çıkmaz sokak" dedi.

 

 
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gürün eski Belediye Başkanı Coşkun Solak’ın cenaze törenine katılmak üzere ögle saatlerinde karayolu ile Ankara’dan Sivas’ın Gürün ilçesine geldi. Ulu Cami’de kılınan cenaze namazına Sivas Valisi Alim Barut, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Salih Ayhan, Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bakan Yılmaz, cenaze namazının ardından Solak’ın tabutunu bir süre omzunda taşıdı. Cenaze ilçe mezarlığına defnedildi. Bakan Yılmaz, cenaze namazının ardından bir süre önce trafik kazasında yaralanan Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi’yi evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
 
"TERÖR ÇIKMAZ SOKAKTIR"
 
Ziyaretin ardından basın mensuplarının İstanbul’daki patlamayla ilgili sorularını yanıtlayan Bakan Yılmaz, "Terörü şiddetle kınıyorum. Terör hem hakkın hem de halkın laneti üzerine olaraktan daha da bulundukları çukurun dibine gireceklerdir. Terör çıkmaz sokaktır. Terörle masum insanların canını alarak bir netice alacağını düşünenler kendilerini aldatıyorlar. Türkiye demokratik hukuk devleti içerisinde hiç kimseyi incitmeden kurallara riayet ederek terörle mücadele ediyor. Bu mücadelesinin sonunda mutlaka başarıya ulaşacaktır. Ben ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabır diliyorum" dedi.
 
"TERÖR KAYBETMEYE MAHKUM"
 
Bakan Yılmaz terörün kazanma şansının olmadığını belirterek şöyle dedi:
 
"Şunu herkes bilsin aziz milletimizin gönlü ferah olsun terör hiçbir şekilde kazanamayacak ve demokratik hukuk mücadelesinde de Türkiye’yi bir adım geriye attıramayacaktır. İstiyorlar ki Türkiye bu terör mücadelesi içerisinde demokratik hukuk devleti içerisinde geri adım atsın. Türkiye bunu hiçbir zaman yapmayacaktır. Terörle mücadelesini hukuk devletinin gereklerine uyaraktan yerine getirecektir. Ne olursa olsun terörün kazanma şansı yok. Terör kaybetmeye mahkum ve terörün girdiği sokak çıkmaz sokak. Peki bu terörü yapanlar ne zaman çıkmaz sokak olarak anlayacaklar herhalde kendi kafalarını o çıkmaz sokağın duvarlarına vurdukları zaman. O günlerde uzak değildir. Aziz milletimizin başı sağ olsun."
 
Bakan Yılmaz, daha sonra karayolu ile Ankara’ya hareket etti.

Yayın Tarihi : 12.01.2016 : 15:17

Etiketler : Bakan    Yılmaz    Terör    Kaybetmeye    Mahkum    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1529
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN