Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dünya Patlamayı Böyle Gördü

Dünya Patlamayı Böyle Gördü
Uluslararası ajanslar ve yayın kuruluşları, Sultanahmet'te yaşanan patlamayı 'son dakika' olarak duyurdu.

 

 
Bild Online: İstanbul’un turistik bölgesinde canlı bomba- Çok sayıda ölü ve yaralı var
 
“İstanbul’un turistik bölgesi Sultanahmet’te meydana gelen patlamada 10 kişi öldü 15 kişi yaralandı. Basında yeralan ilk haberlere göre, bir kişinin kendisini patlattığı belirtiliyor.”
 
Welt Online: İstanbul’daki patlamada çok sayıda ölü ve yaralı var
 
“Ayasofya ve Sultanahmet Cami yakınında patlama: İstanbul’un turistler tarafından sevilen tarihi bölgesinde çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Patlamanın nedeni henüz belli değil.”
 
Frankfurter Allgemeine Zeitung: İstanbul’da patlma
 
“İstanbul’un turistik semti Sultanahmet’te meydana gelen patlamada çok sayıda ölü ve yaralı var. Olayın boyutları hakkında henüz net bilgi yok. Patlamanın meydana geldiği yer Ayasofya ve Sultanahmet Cami’ne çok yakın.”
 
Spiegel Online: İstanbul’un turistik bölgesinde patlama, çok sayıda ölü var
 
İstanbul’un turistik bölgesi Sultanahmet Meydanı’nda meydana gelen patlamada çok sayıda ölü bulunuyor. İlk gelen bilgilere göre patlmanın canlı bomba olma ihtimali var.
 
İngiliz Reuters haber ajansı, DHA'ya dayandırdığı haberinde, "Turistik Sultanahmet Meydanı'nda patlama yaşandı" ifadesini kullandı.
 
En az sekiz kişinin hayatını kaybettiğinin belirtildiği haberde, görgü tanıklarının gürültülü bir patlama duyduklarını söyledikleri de aktarıldı.
 
Fransız AFP ajansı ise olayı "Türkiye'nin en büyük şehrinin tarihi merkezinde neden kaynaklandığı bilinmeyen bir patlama meydana geldi" ifadesiyle duyurdu. AFP'ye göre; olayda en az 10 kişi öldü, 15 kişi de yaralandı.
 
Amerikan CNN televizyonu ile İngiliz yayın kuruluşu BBC de Sultanahmet Meydanı'ndaki patlamayı 'son dakika' gelişmesi olarak geçti. 
 
CNN haberinde, patlamanın Türkiye'nin ülke güvenliğiyle ilgili tehditler aldığı bir dönemde yaşandığını yazdı.
 
EL PAIS (İSPANYA)
 
İstanbul'un göbeğinde patlama meydana geldi. Çok sayıda kişi yaralandı. El Pais'e konuşan görgü tanığı, "Ziyaret için gittiğimiz Sultanahmet Cami yakınlarındaki Dikilitaş'ın yakınlarında çok büyük bir patlama meydana geldi" dedi. Görgü tanığı ikinci bir patlama olacağı endişesiyle polisin güvenlik önlemi aldığını söyledi. 
 
LIBERATION (FRANSA) 
 
İstanbul'un en çok turist çeken iki bölgesi Ayasofya ve Sultanahmet Camii yakınlarında patlama meydana geldi. Nedeni bilinmeyen patlama sonrasında çok sayıda kişi yaralandı.

 

Yayın Tarihi : 12.01.2016 : 11:54

Etiketler : Sultanahmet    Meydanındaki    Patlama    Alman    Basınında    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8900
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN