Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Elazığ’da PKK Operasyonu: 16 Gözaltı

Elazığ’da PKK Operasyonu: 16 Gözaltı
Elazığ’da, PKK’nın şehir yapılanması YDG-H’ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 16 kişi Emniyet Müdürlüğünü götürüldü.

 

 
Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, PKK’nın şehir yapılanması YDG-H’ye yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyon kapsamında Yıldız Bağları ve Fevzi Çakmak mahallelerinde bazı adreslere ile Fırat Üniversitesi Özgür Öğrenci Derneği’ne (FÖÖDER) eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Saat 05.00’te düzenlenen operasyonda, YDG-H üyesi oldukları ve bu doğrultuda örgütsel faaliyetler içerisinde bulundukları belirtilen 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar ile birlikte çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilirken, bu kişilerin Şırnak’ın Silopi ve Cizre ile Diyarbakır’ın Sur ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonları protesto etmek amacıyla korsan gösteri hazırlığında oldukları belirtildi.
 
Operasyonda gözaltına alınanlar önce sağlık kontrolü için Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ardından Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’ne götürülerek sorguya alındı.
 
 

Yayın Tarihi : 12.01.2016 : 09:51

Etiketler : Elazığda    Pkk    Operasyonu    Gözaltı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4650
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN