Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Esad Kaybederse...'

'Esad Kaybederse...'
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye lideri Beşar Esad’a Rusya’da siyasi sığınma hakkı tanınmasının, Amerikan Ulusal Güvenlik Kurumu'nun (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden’ın Rusya’ya alınmasından çok daha kolay süreç olacağını açıkladı.

 

Putin'in Alman basınına verdiği mülakatın ikinci bölümünü Kremlin Sarayı tarafından yayınlandı.
 
Batıda dört yıldan beri tartışılan “Suriye’deki iç savaşın bitmesi için Esad gitmeli” polemiğine değinen Putin, “Bana göre Esad’ın akıbetini tartışmak için zaman daha çok erken. Ancak günün birinde Suriye lideri ülkesini terk etmek zorunda kalırsa Rusya’da kolaylıkla siyasi sığınma hakkı alabilir." dedi.
 
Esad ile NSA eski sistem analisti Edward Snowden karşılaştıran Putin, "Dahasını söyleyeyim. Esad’ın bize gelmesi zamanında Edward Snowden'ın Rusya'ya sığınmasından daha kolay bir iş. Ancak başında da söylediğim gibi bu meseleyi ele almanın zamanı daha gelmedi. Suriye’de ilk önce teröre karşı savaş tamamlanmalı. Ardından demokratik ortamda Suriye’de seçimler yapılmalı. Bu seçimlere Esad katılarak halkı tarafından reddedilirse akıbetinin ne olacağını ve Rusya’ya gelip gelmeyeceği ele alınabilir” açıklamasında bulundu.

Yayın Tarihi : 12.01.2016 : 09:28

Etiketler : vladimir putin    beşar esad    rusya    suriye    sığınma    seçim    kremlin    edward snowden   


Yorumlar

8647
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN