Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Aralarında Tartışma Çıktı

CHP’li Levent Gök, TRT Türk’te yayınlanan bir programda Atatürk’e ve İsmet İnönü’ye hakaret ettiği gerekçesiyle TRT Genel Müdürü Şenol Göka ile tartıştı.

 

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve beraberindeki milletvekilleri, geçtiğimiz hafta TRT Türk’te yayınlanan bir programda Atatürk’e ve İsmet İnönü’ye yönelik iftara atıldığı ve cumhuriyet rejimine saldırırıldığı iddiasıyla TRT Genel Müdürü Şenol Göka ile görüşmek istedi. Gök, söz konusu programda Atatürk’e ve Cumhuriyete ağır ithamlarla saldırıldığını öne sürdü. CHP’li Gök ve TRT Genel Müdürü Göka, Göka’nın makam odasında tartıştı. TRT Genel Müdürü Göka, programda Atatürk’ün adınının geçmediğini ve tarihi bir dönemin yorumlandığını söyledi. Bunun üzerine TRT Genel Müdürü’nün programı savunduğunu söyleyen CHP’li Gök; "Devletin vergisiyle oluşturulan TRT’de, Cumhuriyet dönemine bu ağır saldırıyı kabul etmiyoruz. Seni de kabul etmiyoruz, sen burada genel müdürlüğünü kabul etmiyoruz. Programı savunuyorsun. Sen artık o koltukta oturamazsın" dedi.
 
 
Programın ifade özgürlüğü olduğunu söyleyen TRT Genel Müdürü Göka; "İnşallah programın ifade özgürlüğünün farkına varırsınız. Belgelerle bir dönemin eleştirisidir. Yanlış anlamayın. Eleştiri ile hakareti birbirine karıştırmayın. Atatürk’e bir kelime hakaret yok. Atatürk hepimizin baş tacıdır" dedi.
 
 
Gök, TRT Genel Müdürü’ne, Atatürk döneminde camilere yapılan yardımları içeren bir dosya verdi.

Yayın Tarihi : 11.01.2016 : 21:37

Etiketler : Chpli    Gök    İle    Trt    Genel    Müdürü    Göka    Arasında    Tartışma    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1608
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN