Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğal Yaşam Parkı’nda Tedavi Edilecek

Doğal Yaşam Parkı’nda Tedavi Edilecek
İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde, yaralı bulunan pelikan, belediye hayvan barınağında yapılan ilk tedavisin ardından İzmir Doğal Yaşam Parkı’na nakledildi.Yaralı pelikanın, burada tekrar sağlığına kavuşmasının ardından doğal ortamına bırakılacağı bildirildi.

 

Ödemiş’in kırsal mahallesi Konaklı’da tarlalar arasında bugün yaralı bir pelikan bulan vatandaşlar, durumu belediyeye bildirdi. Zavallı hayvan, yetkililer tarafından alınarak, Ödemiş Belediyesi bünyesindeki hayvan barınağına getirildi. Göğsünden yaralı olan pelikana ilk müdahale, barınaktaki veteriner hekim Aylin Aktaş tarafından yapıldı. Yaralı pelikan daha sonra tedavisen devam edilmek üzere İzmir Doğal Yaşam Parkı’na nakledildi.
 
Ödemiş Belediyesi’nedn yapılan açıklamada, Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği, yaban hayatta yaşayan canlıların ilk müdahalesi barınak yetkilileri tarafından yapılabileceği fakat tedavisinin Doğal Yaşam Park’larında olacağı belirtildiği vurgulanarak, "Bu nedenle yaralı pelikanı Doğal Yaşam Parkı’na naklettik. Doğal Yaşam Parkı’nda tedavisi tamamlanan diğer canlılar gibi, bu pelikan da sağlığıan kavuşunca yaban hayata geri bırakılacak. Bu çalışmalar kapsamın da, bugüne kadar, atmaca, şahin ve baykuş türü olan puhu kuşu gibi yaban hayatta yaşamını sürdüren pek çok canlı ilk müdahaleleri yapılarak, Doğal Yaşam Parkı’na nakledilmiştir" denildi.

Yayın Tarihi : 11.01.2016 : 19:16

Etiketler : Yaralı    Pelikanın    Tedavisi    Doğal    Yaşam    Parkına    Devam    Edecek    Genel   


Yorumlar

5829
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN