Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hayata Karşıyaka’da Tutunacaklar

Karşıyaka Belediyesi ve Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı imzaladığı protokol ile Savcılık tarafından belirlenen mahkumların belediye birimlerinde çalışmasının önü açıldı.

 

 
Karşıyaka Belediyesi ve Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı; toplum içinde denetim ve takibi yapılan sanık veya hükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması için örnek bir işbirliğine imza attı. Başkan Akpınar ve Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu arasında imzalanan protokole göre, denetimli serbestlikten faydalanan ve kamu kurumlarında çalışma cezası bulunan yükümlüler; ihtiyaca göre belediyenin Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri gibi uygun birimlerinde çalıştırılacak.
 
Toplumsal sorumluluk anlayışına göre hayata geçirilecek projeden faydalanacak olan hükümlüler, Karşıyaka Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek mesleki eğitim, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerden de ücretsiz yararlanacak. Kursları başarı ile tamamlayanlar için istihdam imkanı sağlanacak. İhtiyaç sahibi yükümlülere ayni ve nakdi yardım sağlanacak. Belediyenin, gerçekleştireceği şehir içi ve şehir dışı geziler de projeden faydalanan mahkumlara ücretsiz olacak. Protokol ilk etapta 3 yıl sürecek ve daha sonra uzatılabilecek.
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Denetimli serbestlikten yaralanan yurttaşlarımız yapacakları çalışmalarla hem kente fayda sağlayacak hem sosyal yaşama daha kolay adapte olabilecek. Bu protokolü devam ettirerek topluma fayda sağlamayı sürdüreceğiz" dedi.
 
Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu da “Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğümüz, 2015 yılı itibariyle 4 bin hükümlüye hizmet verdi. Böylesine önemli bir sorumluluk kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, kamu yararına çalışan vakıf ve derneklerle, gönüllülük esasında yapılan işbirlikleriyle hayata geçirilmektedir. Bugün de Karşıyaka Belediyesi ile işbirliği protokolü imzaladık. Protokol gereği yüzlerce hükümlümüz belediyemiz bünyesinde çalışma, sosyal ve kültürel aktivitelere katılma şansına erişecek" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 11.01.2016 : 11:50

Etiketler : Hayata    Karşıyakada    Tutunacaklar    Bölge   


Yorumlar

8567




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN