Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çocukların O Hayali Gerçek Olacak

Çocukların O Hayali Gerçek Olacak
Hatay’da Bayırbucak Türkmenleri’nin yaşadığı çadırkenti ziyaret eden İzmirli işadamı Ahmet Kurtuluş, en büyük hayali Galatasaray maçını sahada izlemek olan 40 çocuğu İzmir’e getirecek. Çocuklar, yarın Galatasaray’ın Karşıyaka ile İzmir’de oynayacağı Ziraat Türkiye Kupası maçında idolleri olan futbolcuların elini tutarak sahaya çıkacak.

 

 
Suriye’nin Lazkiye kentinin kırsalındaki Bayırbucak bölgesinde, Beşar Esad’a bağlı birliklerin Rusya’nın havadan ve denizden verdiği destekle yaptığı saldırılardan kaçan Türkmenler, Hatay’da kurulan çadır kampta kalıyor. Kampta kalan yaşları 8-12 arasında olan 40 çocuk, yarın İzmir’e gelecek ve Galatasaray ile PTT 1’inci Lig temsilcisi Karşıyaka takımlarının, Ziraat Türkiye Kupası maçında, futbolcularla birlikte sahaya çıkacak. AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ve AK Parti İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş’un organizasyonuyla İzmir’e gelecek çocuklar, maçta idolleri olan futbolcuların elini tutarak, selamlama seramonisine katılacak.
 
Ahmet Kurtuluş, "Hatay’da kampı ziyaret ederken bu çocuklar bana hayallerinden söz etti. Hepsi de futbol oynuyor ve en büyük istekleri de Galatasaray’ın maçını canlı izlemek, futbolcuları görmekti. Bunu organize ettik, İzmir’e gelecekler ve futbolcuların elini tutarak sahaya çıkacaklar. İzmir’de iki gün kalacaklar, onlar için eğlenip güzel anılarla ayrılacakları bir program hazırladık" dedi.

Yayın Tarihi : 11.01.2016 : 11:05

Etiketler : Bayırbucak    Türkmeni    Çocuğun    Galatasaray    Hayali    Gerçek    Olacak    Genel   


Yorumlar

2203
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN