Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bu Hizmet Onlara Ücretsiz

Bu Hizmet Onlara Ücretsiz
Buca Belediyesi, ilçede yaşayan engelli vatandaşların ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor. Belediye, bünyesinde bulundurduğu 3 adet özel donanımlı araç ile engelli vatandaşların hastane, kamu kuruluşları veya toplu olarak düzenlenen gezilerde ulaşımlarını ücretsiz olarak sağlıyor.

 

Engelli vatandaşlar için hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken Buca Belediyesi, ilçede yaşayan engelli vatandaşların ulaşım sorununu da ortadan kaldırıyor. Belediye bünyesinde bulunan 3 adet özel donanımlı araç ile engelli vatandaşların hastane, kamu kuruluşları ve tatil gibi ulaşım ihtiyaçları ücretsiz karşılanıyor. Engelli araçları ile zahmetsiz ve rahat bir ulaşım imkanına kavuşan vatandaşlar, ücretsiz olarak verilen hizmet sayesinde de taksi ve ambulans masraflarından da kurtuluyor. 
 
 “YOLDA KALMADIM”
 
Geçirdiği çocuk felci hastalığı nedeniyle tekerlekli sandalye ile hayatını sürdüren Ayşe Şenkaya Buca Belediyesi’nin ücretsiz ulaşım hizmetinden faydalanan engellilerden sadece biri. Daha önceleri başkalarının yardımı olamadan hastaneye bile gitmekte zorlandığını, taksi veya ambulans taleplerinde ise yüksek ücretler ödemek zorunda kaydığını belirten Ayşe Şenkaya, artık rahat ve ücretsiz ulaşıma kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. Akülü aracıyla yolda kaldığında bile Merkezi arayarak ücretsiz servis hizmeti aldığını anlatan Şenkaya, Belediyeye hizmetinden dolayı teşekkür etti.
 
“Randevu 452 52 74”
 
Hizmetin sadece engelli vatandaşlara yönelik olduğunu söyleyen merkez sorumlusu Hacer Taş, yatalak ve sedye ile taşınmak durumunda olan vatandaşlara tıbbi müdahale gerektiği için bu hizmetten faydalandıramadıklarını belirtti.  Hizmetten faydalanmak isteyen engelli vatandaşlar 452 52 74 numaralı telefondan Şirinyer Engelliler Parkı Yetişkin Eğitim Merkezi’ni arayarak randevu alabilir. 
 

Yayın Tarihi : 11.01.2016 : 09:32

Etiketler : haber    haberler    engelli    servis    ücretsiz    buca    buca belediyesi    levent piriştina    kanalben    ben tv       


Yorumlar

1087
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN