Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yemek Öncesi Tadım

Yemek Öncesi Tadım
Geçmişi ortaçağa uzanan, yıllar sonra 1950’de yeniden kurulan ve ortak ilgi alanı yemek sevgisi üzerine kurulu Chaine Des Rotisseurs’ün Hilton İzmir’de 13 Ocak Çarşamba akşamki yemeği öncesi tadım etkinliği düzenlendi.

 

 
Hilton İzmir Genel Müdürü Oliver Vetter ev sahipliğinde düzenrlenen tadım etkinliğine Chaine Des Rotisseurs Izmir Kurucu Başkanı Bülent Akgerman’ın yanı sıra topluluk üyesi Swissotel Büyük Efes Genel Müdürü Rıza Elibol ile gazeteci-gurme Nedim Atilla katıldı. Aşçıbaşı Şamil Akşit’in ekibiyle birlikte Chaine Des Rotisseurs için hazırladığı kuru cacık, kıtır pastırmalı humus, lakerda, torik turşusu atom, acılı ezme, fava ve isli keçi peynirinden oluşan meze sunumu ile başlayan tadım Fransız usulü soğan çorbası, körpe ıspanak ve İtalyan roka eşliğinde barsun fileto, Bodrum mandalina sorbe ile devam etti. Risotto, edame fasulyesi püresi ile doldurulmuş kuzu göbeği tamarin sos köpüğü eşliğinde anason ile tütsülenmiş ördek göğsü, balkabağı maccvhiato, havuca sarılmış meyva kurusu ile tatlantırılmış polenta sote kış sebzeleri ve shiraz sos eşliğinde fırınlanmış dana yanak, mısır ekmeği eşliğinde mini mıhlama ile süren tadım, opera kek, beyaz çikolatalı mus, kakaolu fondan ve fırınlanmış ayva, özel kestaneli dondurma ve mevsim mevyelerinden oluyşan tatlı tabağı ile sona erdi.
 
Aşçıbaşı Şamil Akşit’i kutlayan Chaine Des Rotisseurs Izmir Kurucu Başkanı Bülent Akgerman, tüm sunulan ürünlerin kusursuz olduğunu söyleyerek, ilave isteklerini belirtti ve Genel Müdür Oliver Vetter’e ise tadım için teşekkür etti.

Yayın Tarihi : 11.01.2016 : 09:28

Etiketler : Yemek    Öncesi    Tadım    Bölge   


Yorumlar

5603
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN