Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İskenderun’a Şehit Ateşi Düştü

İskenderun’a Şehit Ateşi Düştü
Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde PKK’lı teröristler ile çıkan çatışmada yaralanan ve hastanede şehit düşen 29 yaşındaki Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldiş’in Hatay’ın İskenderun İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düştü.

 

Acı haberi vermek için şehidin baba evine gelen İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, 39’uncu Mekanize Piyade Tugayı Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı’dan oluşan protokol heyeti, ailenin daha önce haber alıp Diyarbakır’a gitmesi üzerine evde kimseyi bulamadı. Şehidin Gültepe Mahallesi’ndeki baba evinde kimsenin olmadığını anlayan protokol heyeti, şehidin annesi Hatice Kıldiş, babası İlyas Kıldiş, Kilis’te uzman çavuş olarak görev yapan kardeşi Ercan Kıldiş ile diğer kardeşlerinin Diyarbakır’a gittiğini öğrendi. Protokol heyeti, şehit haberini alıp eve akın eden yakınlarını teskin etmeye çalıştı.
 
Eslen Bingöl İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde bulunan Komando Jandarma Özel Harekat Taburunda görevli olan şehidin, geçici olarak Diyarbakır’ın Sur İlçesi’ne gittiği belirtildi. Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldiş’in evli ve eşinin de ilk çocuğuna 4 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 22:04

Etiketler : İskenderuna    Şehit    Ateşi    Düştü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1315
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN