Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Paris’te Hayatını Kaybedenler Anıldı

Paris’te Hayatını Kaybedenler Anıldı
Paris’te Cumhurbaşkanı Hollande’nin de katıldığı törende terör saldırılarında hayatını kaybedenler anıldı.

 

Paris’te 2015 yılında Charlie Hebdo ve terör saldırılarında hayatını haybedenler için Johnny Hallyday, terör kurbanları için bestelediği Ocak ayında bir Pazar günü şarkısını Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Başbakan Manuel Vals, Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Terörör kurbanlarının yakınları, huzurunda Cumhuriyet Meydanında seslendirdi. Johnny Hallyday şarkısını seslendirdikten sonra 5 Eylül 1870 tarihinde sürgünden döndükten Victor Hugo’nun Paris için duygularını dile getirdiği yazısını okundu.
 
Resmi tören terör kurbanları anısına dikilmiş meşe ağacının altına “Burada, Fransa halkı onları onurlandırıyor. Paris, Montrouge ve St. Denis Ocak ve Kasım 2015 yılında terör saldırılarının, kurbanlarının anısına. yazan plaket yerleştirilmesi ile başladı.
 
Başbakan Başkanı Manuel Valls, İçişleri bakanı Bernard Cazeneuve , Christiane Taubira ve Paris’te Sosyalist Belediye Başkanı Anne Hidalgo ve Senato Başkanı Gérard Larcher, dahil olmak üzere törene birçok Fransız bakan katıldı. Törende kurbanların aileleri de hazır bulundu.

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 17:20

Etiketler : Pariste    Terör    Saldırılarında    Hayatını    Kaybedenler    Anıldı    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1513
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN