Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Arena’da 150 Deve Güreşti

Arena’da 150 Deve Güreşti
Aydın’ın Germencik İlçesi’nde, belediye tarafından 68’incisi düzenlenen geleneksel güreşlerde ünlü 150 deve kıyasıya mücadele verdi. Germencik Belediye Başkanı MHP’li Ümmet Akın kendi devesi ’Akınbey’ güreşirken büyük heyecan yaşadı.

 

Germencik’te bu yıl 68’incisi düzenlenen Geleneksel Deve Güreşi Alangüllü Arenası’nda yapıldı. Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinin çeşitli yerlerinden güreşlere katılan 150 devenin sahiplerine Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın tarafından çul, heybe, zincir yular, paça ve ip torba gibi çeşitli hediyeler dağıtıldı.
 
Biletleri 15 liradan satılan güreşleri izlemeye gelenler, havanın da güzel olmasıyla hem piknik yaparak tatil gününün tadını çıkardı, hem de develerin çekişmeli geçen müsabakalarını izledi.
 
Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın, ’Akınbey’ adlı devesi de ’baş güreş’ kategorisinde mücadele etti. Başkan Akın, devesi İzmir Bayındır’dan gelen Efe Ekerol’un ’Ali Efe’ adlı devesiyle güreşirken, heyecandan yerinde duramadı. 15 dakika boyunca güreşen pehlivan develer izleyicilerden büyük alkış aldı. İki deve yenişemedi.
 
Aydın bölgesinde düzenlenen deve güreşlerinin en iyisinin Germencik’te yapıldığını belirten Belediye Başkanı Ümmet Akın, "Bu anlamda iyi organizasyon yaparak en iyi develerin burada güreşmesini sağladık. Zevkli ve heyecanlı bir güreş oldu. Deve güreşine katılan develerin sahiplerine de bu yıl ilk kez güreş öncesi çeşitli hediyeler vererek ödüllendirdik. Bir deve güreşini daha yapmanın sevincini yaşadık" dedi.

Yayın Tarihi : 10.01.2016 : 17:12

Etiketler : Germencikteki    Arenada    Güreşti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3935
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN